Foorum

Eesti, Haanja ja haldusreform-tiimi ummamuudu?

Autor: Siim
Lugesin Haanja valla uudiste alt, et juba valitakse nime uuele vastloodavale suurvallale...ohoh, kas omgi asi jutin?

Jah kipe om selle käsu täitmisega ülevalt poolt, kipe om ka vilä võtmisega, kuid samas...on viimasel ajal nii meediast kui ka teistelt elukogenud ja tarmukatelt häädelt inimestelt kostunud just ettevaatlikkust, selle kipe asaga. 'Tark ei torma', ütel vanasõna.

Haani ja samute naabrivalla elaniku, võisi inne tuud vahdsõlõ nimmõlõ mõelmist viilkõrd mahha istu ja uma pere kesken arro pidädä - kas ja mis jaos seda reformi meile üldse vaja om? Teha rehknut, liita ja lahotada - kui muu ei avita.

Kas olõmi eski suutelisõ innäst ülal pidama? Kui ei, sis kas avitas meile õnnõ Rõugest vai tule iks viil mano võtta? Kas sääl suures pundis meil elo parempas lätt vai vähempält ei halvõnõs?

Sai käudus valla puult kõrraldatud kogunemistel, kuid miskiperäst es tulnu vällä säänest hääd põhjust, mille mi iks piämi kokko minema. Pigem olli päämine teema, et kellega sis leevä kappi pandas. Aga mis jaos? Es saa vastust...

Pelgalt tuud nummõrt (5000 henge) takka aia - om mu arost küll üks ull teko...

Kainet mõistust ja talupidamise tarkust meitele!


PS: mõne kes arvasõ sammamuudu
http://arvamus.postimees.ee/v2/3477097/kaido-kama-vaeike-aeaeremaerkus-haldusreformi-teemadel

http://arvamus.postimees.ee/v2/3810341/paul-varul-kas-pohiseadus-lubab-valdade-ja-linnade-sunduehendamist

http://digileht.maaleht.delfi.ee/paevateema/seeder-eesti-rahva-elujoudu-tsentraliseerimine-ei-paasta?id=75052009

http://forte.delfi.ee/news/maa/oli-kunagi-kolm-oblastit-eestis-kas-ka-tanase-haldusreformi-eeskuju?id=74930871
Autor Tekst
21.09.2016 09:50
Mõtiskleja
Selleks, et teha ummamuudu, mis on väga asjalik ettepanek, on meil tarvis valda inimesi ja eelkõige vallavalitsusse/volikokku, kes julgevad, tahavad ja oskavad teha ummamuudu. Paraku meil selliseid hingi vallas ei ole ja siit ka põhjus miks tuleb kaasa lohiseda. Olen ise juba loobunud nendel koosolekutel osalemast, kus veel kord üle kuulata, kes millist mängu hetkel mängib ja kui palju raha saab, kui leivad ühte kappi paneb. Väga asjalik on Kadri Kangro artikkel viimasees "Torniööbikus", kus liites-lahutades näeb, et ei tule meil midagi tarka välja kui me ise ei hakka oma elu elama ja lihtsalt kaasa lohisemist või kuidagi moodi ära tegemist igas elu valdkonnas, ei lõpeta. Loodan, et seda kommentaari tsensuur ei kõrvalda ja me saame foorumis natuke arutada, mis on meil vallas nende aastatega juhtunud, et igaüks toimetab oma urus ja valla asi on justkui kellegi teise asi, haldusreformist rääkimata? Ja veelgi hullem, kel jalad või tiivad kannavad, see siit jalga laseb, mida te arvate?

Kommenteeri


Kood
Uuenda kontrollkoodi