Haanja vald

Haanja valla jõulupidu

Autor: Kultuuritöö juht
23. dets kl 19 Ruusmäe rahvamaja Rogosi mõis

Eeskava Ruusmäe noortelt
Tantsuks ansambel
Avatud Rogosi mõisa kohvik
Laudade-kohtade broneerimine ja info:
Sirje 51 65 728 (Ruusmäel)
Kadri 52 67 027 (Haanjas)

Täpsem info kuulutustel Ruusmäel, Haanjas ja Plaanil.
Autor Tekst
31.01.2011 16:27
Kiusu
Nüüd siis jälle kogu kultuurikupatus aiva Haanjas, loodame, et emadepäeva aegu jälle Ruusmäel. Õige jah, vett ju pole...
22.12.2010 23:49
to piduline
Vaba maa? Jah, aga sellegipoolest ei peaks mida iganes suust välja ajama. Ja seda siis arvamusevabadusega õigustama.
Ilusat kevade ootust, päevad ju tänasest pikemad.
22.12.2010 18:06
piduline
vabandust kui see jutt kedagi solvas,aga ma võin ju oma arvamust avaldada.vaba maa ikkagi.igalühel on õigus oma arvamusele.
22.12.2010 17:14
Anneli
Jõuluaja imeline sära kutsub Sind paika,
kus tunda end ära!
Peatu siis veidi ja mõtiskle kohas,
kus aeg on nii ... piiritu,
hing on nii … puhas – Rogosi mõisas.
Tule homme pidusse ja naudime koos seda imelist jõuluhetke!
22.12.2010 10:58
Ene
Tubli Sulev! Olen minagi üle pika aja taas foorumit sirvimas.Pooldan oma nime all kirjutamist ja teen seda seegi kord! Hea mõte ja täiesti teostatav kui varjunimede all kirjutajad kaasa tulevad.
22.12.2010 10:45
sulev
Olen vast teist korda siin foorumit lugemas ja algul just neid kohti kus tuld ja tõrva sülitati...aga võiks ühe ürituse korraldada,mis oleks Haanja ja Ruusmäe piiril(Vorstioja??). Näiteks kevadisel pööripäeval...siis lumi tavaliselt kõige paksem ja päev normaalse pikkusega.Inimesed,kes on varustatud oma siinse varjunimega tõmbavad köit üle oja...pooled on juba ju valitud!!! Võtavad oma aastase siinse kirjavara helgemad palad kaasa ,soojenduse käigus taasesitavad need,Võitjad korraldavad peo oma rahvamajas!!(karistuseks kaotajad peavad kohale ilmuma ja ava-ja lõputantsul platsil olema)
22.12.2010 10:44
piduline
kes siin tüli kiskumisest on rääkinud? ma lissalt räägin kuidas asi on.ja muidugi on kogu vallas toredaid inimesi mitte ainult ruusmäel.
21.12.2010 22:41
snekurotska
kas siis sellist eestit me tahtsimegi ??
21.12.2010 22:40
ruusmäelane
to piduline 19:22
Ära hakka jälle pingeid üles kerima, pole vaja mingit tegususe pingerida tekitada. Minu meelest on toredaid inimesi kogu vallas, kas peab siis niimoodi tüli kiskuma. Ikka hea sõna on see, mis loeb.
21.12.2010 19:22
piduline
kõrvalt vaatajana tundub küll,et ruusmäe on igatpidi tegusam koht kui haanja.haanjasse ehitatakse küll jne. aga ikka pole rahul. ruusmäel vähemalt noored ja ka vanemad tegutsevad aktiivselt ja teevad..elagu ruusmäe !!!!
21.12.2010 11:16
Lapsevanem Mall
Haanikesele: ühised koolijõulupeod ehk mitte, sest esimene ning viimane koolipäev ja jõulupuu võiks olla siiski omas koolimajas. Tean, et nii on ka mujal, kus töö kahes majas korraldatud. Siis saavad lapsed kõik esineda ja kontsert ei veni pikale, kinkide jaotamine on olnud kõigil omas klassiruumis koos vanematega, igal klassil oma väiksed traditsioonid. Ja koolipeo läbiviimiseks pole ju vallalt ka raha vaja, lapsed on olemas, koolimaja ka, küll keegi lapsevanem ka jõuluvanaks olemisega hakkama saab. Bussiring toimib nagunii. Seda ühe kooli tunnet ei maksaks väga üle tähtsustada, aga muidugi saab teha õppereise jms.
21.12.2010 11:03
Jah,
saan Haanja inimestest aru küll, sest mida oled omal nahal tundnud... Aga iga asi on millekski hea. Ehk aitab see teil natukenegi mõista ka ruusmäelaste muret oma kooli ja kodukoha pärast.
Jõulud on leppimise ja andeksandmise aeg, jätame kõik paha kõrvale ja tunneme rõõmu sellest, et terves meie vallas elavad töökad ja toredad inimesed.
Head pühadeaega kõigile!
21.12.2010 08:53
Haanikene
kuigi foorumit lugedes ei tahaks eriti olla.
Tere!
Üle pika aja valla foorumisse tulles pidin jällegi pettuma! See on katastroof, mis siin toimub!? Asja juurde:
Kahjuks Haanja jõulupeod polnud juba väga ammu HAANJA rahva peod, vaid Võru, Lasva ja kõige muu rahva peod!Tean juhust, kus päris Haanja inimene pidi tagasi minema kuna polnud kohti.
Haanja küla rahvast käib peol väga vähe ja mujalt Haanja valla küladest peole sõtjale pole küll vahet kas ta läheb Rogosisse või Haajasse.Sõitma peab ju ikka!
Mul on väga häbi selle Haanja inimese pärast , kes siin oma valla rahvst solvab. Tundub vist, et ta on ise eluheidikute hulka kuuluv. Oleks minu teha, siis paneksin ta avalikult vabandust paluma.
Uurisin ja sain teada : Haanja Rahvamaja ilusas suures saalis on igal argipäeva õhtul huviringid!!!!
Mul isiklikult on väga hea meel, et viimased valla aktiivsete inimeste ja kultuurijuhi ühiselt organiseeritud üritused on olnud rahvarohked ja meeldinud osalejatele.
Nii peabki! Koostöös sünnivadki head asjad! TARBIJIAID on nagunii enamus.
Eelmise kirjutaja toetuseks ja haanjakatele vastuseks ütleks, et mudilaste jõulupeod ning koolipeod peaks kindlasti olema valla ühised peod. Nii nagu eakad said hakkama. Miks mitte siis kord Haanjas kord Ruusmäel. Paistab, et vanemate inimeste jõulupidu läks kenasti korda!
Kallis Haanja valla rahvas! Tehkem koos: üksi liigud kiiremini, koos jõuad kaugemale!
Ilusaid Jõule ja veel ilusamaid ettevõtmisi veel sellel aastal ning parimat 2011.aastat.
20.12.2010 21:08
meenutus
Kunagi, veel külanõukogu päevil, korraldati laste kevadpäevi, ikka üks aasta Haanjas ja teine aasta Ruusmäel. Huvitav oli, väike võistlusmomentki tekkis, kumbki ei tahtnud kehvemini korraldada. Ja ei mingit kisklemist, nii lihtsalt oli. Arvan, et suuremaid sündmusi võiksime nüüdki kordamööda teha.
20.12.2010 21:02
kui järele mõelda...
..., siis oli jaanituli Ruusmäel, jaanipäeva niitmisevärk Plaanil, jüriöö jooks ümber Vaskna, igasugu võistlusi jagub Haanjasse nagunii...
20.12.2010 20:58
Liivi
Selle üle tasuks tõesti mõelda, kuidas korraldada kõike nii, et kummagi paikkonna tundeid ei riivaks. Tänavuste aastalõpusündmuste kese kaldub tõesti rohkem Ruusmäe suunas. Ma põhjust ei tea, aga ehk on uued korraldajad lihtsalt haaranud kinni sellest, mis pakkumisi neile abi osas (esinejad jne) on tulnud. Alguse asi. Ehk?
Uuel aastal tehakse uued plaanid, kindlasti jagub sündmusi mõlema rahvamaja tarbeks.
Ja noh, Suurel Munamäel ju aastavahetuspidu, kohtume seal!!! Seniks kaunist jõuluaega kõigile.
20.12.2010 11:39
Haanjalasele
jutt täiesti õige. Ma ei tea,kui vana inimene sa oled, aga tänapäeva Eestis ei saa tööd mitte parim kandidaat vaid parim sotsiaalvõrgustiku omaja, nii et pead tundma õigeid inimesi ja neile kuidagi vajalik olema või muidu sõber ja kui seda ei ole, siis pole mõtet kadideeeridagi, kohad on ammu enne konkurssi välja jagatud st, vastav inimene leitud, konkurss on ainult seaduste täitmiseks. Mina elan Ruusmäel ja ei ole küll mingid kultuurielu elavnemist märganud, Noorteklubi on noortele, aga siin elab ka vanemaid inimesi, minu meelest põhiline osa elanikonnast ongi pensionärid või üle keskea inimesed.
Aga, kas me just eluheidikud oleme, kellega peaks Misso kolima? Vallavalitsus võiks siin Foorumis avaldada ka andmed kui palju laekub makse vallakassasse Ruusmäe elanikelt ja palju Haanjast, siis oleks ehk selgem, kes kelle arvelt elab ja kui suures ulatuses.
20.12.2010 10:39
Haanjalane
Oma esimest kommentaari kirjutades olin kultuurijuhi peale tõsiselt solvunud. Kui inimene on valitud kanditaatide seast ja osutunud parimaks, siis peaks ta ka oma tööd südamega tegema. Mul pole midagi Ruusmäe toredate noorte vastu. Iga omapoolne ettevõtmine on väga teretulnud ja tore on, et noored tahavad ise teha ja teevadki. Aga jääb ikkagi küsimus, kui Ruusmäe peo organiseerisid Ruusmäe noored, siis mida tegi kultuurijuht ?? Tavaline kodanik ei ole selleks, et ise pidu organiseerida vaid selleks ,et tarbida. Keegi saab ju selle eest palka, et kodanikul oleks mida tarbida.Ja kui keegi arvab, et ma oskan vaid vinguda, siis kui on vaja teen iga kell ka peo organiseerimise ära. Aga mina pole kõrgesti haritud ja palgatud kultuurijuht.
20.12.2010 08:13
ometi
on keegi, kellele ka Ruusmäe imponeerib. Mis selles siis nii hullu küll on? Ja jõulupeo korraldavad Ruusmäe tublid noored, mitte valla kultuurijuht. Haanjas pidavat ka midagi noorteklubitaolist olema, miks ei võinuks siis nemad OMA PIDU ette valmistada? Kultuurijuht ei ela minu teada kultuurimajas ja ei hoia majavõtmeid oma taskus. Püüdke ometi jõuluajalgi olla sallivamad ja tulge nautige pidu Ruusmäel. Me ju üks Haanja vald!
20.12.2010 03:52
Haanjast
Ega jah kiita pole,meie uus kultuuritööjuht on Ruusmäest vaimustuses.Ta võiks siis Ruusmäele kolida ja koos selle Ruusmäega Misso valla alla nt.minna.Vallal pole vaja neid eluheidikuid hoida.Las siis läheb koos nendega.Minuarust valiti ta ruusmäe ja haanja rahvamajade juhatajaks.Kes selle lolluse välja mõtles et 2 inimese asemel võiks üks olla?Haanja valla eesmärk on vist inimesi töötuks jätta ja keskonda välja vihastada.Aina hullemaks läheb!
19.12.2010 22:14
haanja
haahaaaa..kus nüüd alles ütles.
19.12.2010 21:26
vastuseks torisejatele
Laske käia, tehke ka OMA JÕULUPIDU, kes keelab? Suur ilus saal olemas ju.
19.12.2010 18:31
haanjakas
Tõesti väga imelik. Haanjas võiks ka ikka oma jõulupidu olla.
19.12.2010 08:10
Haanjalane
Ma olen elanud Haanjas pea 30 aastat ja pole veel sellist asja näinud, et Haanja rahvamajas poleks olnud jõulupidu. Olgu ajad millised tahes, jõulupidu on igal aastal olnud.Pidu Haanja rahvamajas on nagu iga-aastane traditsioon, kui aasta jooksul muidu peol ei käi, siis jõulupeole on nagu kohustus minna. Need peod on alati olnud rahvarohked ja toredad, oma HAANJA rahva peod. Kui vallal on üks kultuurijuht, siis ei pea see tähendama, et kõik peod peab koondama Ruusmäele. Äkki viiks lasteaialaste peod ja koolipeod ka Ruusmäele, äkki koliks kogu rahvas Haanjast ka Ruusmäele ära? Milleks meile seda ilusat suurt saali Haanjas vaja on? Laudadega uks kinni ja kõik Ruusmäele? KAS SELLIST KULTUURIJUHTI OLIGI MEILE VAJA?????????

Kommenteeri

Kood
Uuenda kontrollkoodi