Haanja vald

Haanja valla teede korrashoid, mis puudub !

Autor: Triinu Tintso
Miks Haanja vald ei hoia oma rahva teid korras on olnud külmad ja tuisused ilmad, palju kordi kui aetakse mõnele lumine tee kuni kodu ukseni lahti. Kas tõesti teete nalja? Ei ole nalja tegemist väärt asi.
3 aastat tagasi lükkas Aigrem ka siis kui lükata polnud vaja, nüüd vantsi lumest läbi nagu karuott, peaks meelde tuletama, et elame 21.saj-il kõik peab olema tip-top viimase peal korras.
Minu ema helistas täna 24.01.2013 abi vallavanem Uno Kangro'le ja rääkis, et meil on tee lumine lahti lükkamata ei pääse ükski pääste siia Luutsniku sigala vastas maja juurde sisse, tee on lahti lükamata juba vähemalt 4 nädalat viimasest lumetuisust ja kui vahepeal lund sadas ja tuiskas sõitis sahk ikkagi mööda ja meil on ukse juurest valla teeni vaid sõtkutud jäljed, miks küll ? Uno Kangro esitas emale sellise küsimuse... ''Kas te elate igapäev seal kohapeal või?'' Jah, elame ja oleme sisse ka kirjutatud. Kuidas saab sellist asja küsida, mis tööline see selline on ?
Siin Luutsnikus on palju vanemaid inimesi kes on haiged ja võivad vajada arsti abi.
Mina Triinu Tintso, elan Luutsniku, Kaasiku talu's mis jääb vastu Luutsniku sigalat..... olen olnud sel talvel tihti haige ega julge perearsti kodu kutsuda, kuna Dr.Luts pole kohustatud läbi lume tsunglema. Ja ka seda veel, et minu ema võib vaja arsti abi olgu see siis perearst , kiirabi. Minu tütar Thea Tintso on alla 3 aasta ja mina ise viimaseid nädalaid rase, minu jaoks peab kiirabi pääsema ukse ette, mida nõuab ka kiirabi brigaad !!!
Palun ka seda, et lahti oleks tee Katrin Kõrvasel kes elab Pallikülas kuna nad elukaaslasega mõlemad on haiged grupi peal ja Katrinil on epilepsia ja ka vajab kiirabi abi, jõulude paiku oli vaja kiirabit aga ei saanud kutsuda kuna tee oli lumest kinni ja lumi võtnuks kiirabi auto kõhu alt kinni !
Ma palun teid Haanja vald, hoidke kõik oma külade ja rahva koduteed lumest vabad ! Siin põhilist ju kõik vanad ja haiged inimesed mitte, et igaüks peab ise helistama ja paluma.
Räägin ka siinsete vanakeste eest !
Autor Tekst
04.03.2013 18:54
:)
Suured tänud sellele Haanja valla mehele kes lükkab Luutsniku külas valla teid, ta tõesti teeb oma tööd südame , hoole ja armastusega. Nii palju kui tema on neid teid lükanud , väga korralikult on lükatud.
Suurimad tänud ! Teed on tõesti head ja läbi sõidetavad .
14.02.2013 18:32
Ruusmäelt....
ka kiitus J.Sädele.
07.02.2013 18:45
! Sellele "uudishimulikule" !
Teil on väga veidralt joovastav mõtteviis, teil endal puudub põhikooli haridus! Värske õhk ei tee muidugi halba aga kõige haiglasem soovitus on osta 5 EUR'ine lumelabidas ja endal ise tee lahti lükata sellele ei mõtle, et ise lükkamine teeb liiga ja juhtubki, et peab kiirabi kutsuma ? Kes sa selline oled, tema raviarst või ? Hoia oma kirevad kommentaarid endale ja ära puutu tema haridus taset ega kirjaoskust. Oma hariduse on ka Triinu kätte saanud ! Külavanem ka ta pole, ta pole seda ju öelnud, vaid andis aimu kuidas mõne küla rahvaga talvisel ja lumerohkel ajal käitumine on olnud sel aastal. Ennem pole sellist asja olnud ja sel talvel on see esimene.
Naerda pole siin midagi sul !
Aa ja muide Luutsnikust esimene ette juhtuv haigla on Lõuna-Eesti Haigla ja see on 30 km kaugusel ja ei usu, et ta kavatseks kodu sünnitada ! Ka mitte selle pärast, et keegi isehakanud TARK soovitas lund rookima minna !
Kõike kena ja jaksu Triinule !
07.02.2013 08:56
Sirje Pärnapuu
Aituma Päärule ja Kalevile! Tii om väega hää.
06.02.2013 22:02
lumetõrjest
Ruusmäe teid lükkab haanja mees (nime ei tea), tema kohta võib küll kiidusõnu öelda. Siiani on olnud viimaste aastate paremini lükatud tee. Näha et ta teeb oma tööd hoole ja armastusega.
Suured tänud sellele haanja mehele kes hooldab sellel talvel Ruusmäe kandi teid.
06.02.2013 18:12
parandus
Juhtus näpukas: kõigile inimestele
06.02.2013 18:11
Triinu toetuseks
Kõigile inimestega on seaduses ette nähtud võrdne kohtlemine, ka neile, kel kirjaoskus mõnevõrra kesisem. Triinu tekstist tuleb kirjutamise eesmärk välja küll ja tema mure on igati mõistetav. Ärme siis asjatult ilgume, eks.
Nõuanne Triinule: saada ametlik avaldus vallavanemale ja/või sotsiaaltöötajaile. Kindlasti ollakse nõus aitama. Just nimelt ametlik, et saaksid ka vastuse.
04.02.2013 18:50
piipiisii
Vaadates teehooldust vallas siis mõne teeteelõiguga (nt Ruusmäe kant) võib tõmmata paralleeli Bermuuda kolmnurgaga - minna saad, aga tagasi ei tule
30.01.2013 02:31
heh, uusishimulikule
Tähtis pole vorm vaid hoopis sisu.

Lugesin ka sinu kommentaari mitu korda ja pole seegi keeleliselt kõige korrektsem.

Sinu soovitus? (Naersin samuti mitu korda) Osta lumelabidas, viibi värskes õhus? KAS SA SELLELE KA MÕTLED, ET INIMENE ON VIIMASEID NÄDALAID RASE? (Kusagil keset lumevälja jalgrajaga, haigla x km kaugusel.)
Loed äkki veelkord ja siis veelkord teksti läbi ning püüad sisust aru saada, see ei tohiks ju kõige keerulisem olla. Väheusutavalt on sul vaid põhikooli haridus.

Lumelükkamisest. Üldiselt peale esimese lume tulekut ongi vist soovitav anda abivallavanemale märku oma olukorrast (rase, puudega, väike laps, jalg kipsis jne). Või lihtsalt, et elate püsivalt sh talvel Haanja vallas, siis ta teab saata vastavad masinad teie õuele. Küsija suu pihta - vähemalt läbi telefoni- ei lööda.
Sel aastal on ka meie talu taliteed olnud korras. SUURED TÄNUD!
29.01.2013 17:19
uudishimulik
Nii palju pole tükk aega naerda saanud kui seda teksti lugedes. 10 korda pidi lugema, enne kui mõttest aru saada. Äkki keegi teab mitu klassi Triinu koolis on käinud, et eesti keel "longab" mõlemat jalga? Väheusutav, et põhikool lõpetatud. Kas sa oled Luutsniku külavanemaks hakanud?
Poes on lumelabidad müügil...isegi 5 euroga peaks kätte saama. Värskes õhus viibimine pole kellelegi halba teinud ja ehk pole siis arstiabi nii tihti vajagi. Jõudu ja tervist Teile!
27.01.2013 11:06
Kõomäelt
Vastukaaluks sellele murekirjale saame rõhutada vastupidist - nii korralikku talvist teehooldust kui tänavu pole meie küla varem küll kogenud. Siirad tänusõnad tublile töömehele Uno Konsile. Loodame, et ta jääb meie taliteed korras hoidma ka järgmistel talvedel.
27.01.2013 09:43
loe valla uudiseid
http://www.haanja.ee/uudised/Talihooldus-vallateedel-id-896/
25.01.2013 17:28
maale
Kas näide selle kohta, et vallaametnikud ei tunne oma valla asustust? Ei teata, kus külas ja talus aastaringi elu sees ja kus mitte? Ja seetõttu ei osata infot anda ka teehooldusfirmale?

Või teine variant: teehooldus tegev firma lihtsalt tegutseb säästureziimil (ehk taludeni viivaid lisaharusid ei lükata), kuna selline on saanud leping tellija ehk vallaga?

Aga igal juhul ootaks sellele murekirjale vallapoolset avalikku vastust siin foorumis. Et mis põhimõtted siis kehtivad?

Kommenteeri


Kood
Uuenda kontrollkoodi