Haanja vald

Kes, kus ja kui palju maksab lumetõukamise eest taluõuel?

Autor: Murueit
Ei ela valla tee ääres, vaid 100 m riigiteelt, kust valla palgatud lepinguline lumesahk nagunii peab mööduma.
Taluni viib 2 x 100m ringtee, mille saab kiiresti läbi sõita.

Varasematel aastatel on tee lahti olnud ka õuele- kahekordse sahalaiusega 20m pikkune triip sisse tõugatud ja pole jäetud siseõue lumevalli taha.
Nüüd maksan kolmandat aastat ja sellel aastal tõusis sama sahamehe hind 2 korda. Hetkel on läinud juba 500 kr.
On seda palju või vähe teiste arvates? Minu jaoks palju.
Ja samas on tee väiksema auto ja Haanja elukogemusteta juhi jaoks läbimatu…
Tuttavatest taluomanikest ei maksa aga keegi, kuna pole küsitud.
Kas raha küsitakse ainult väliselt maksujõuliste inimeste käest või saate Taisto kombel meepurgiga hakkama?
Kuidas Teil?

Taisto näide Viljandist, Pärsti vallast, 50 krooni kuus, oleks mulle vähemalt odavam…

http://www.haanja.ee/foorum/show-2/Mis-kuradi-lumelukkamine-see-siin-on--id-170/

29.12.2010 01:24
lumemees Taisto
Natsa karm on küll. Näide Pärsti vallast, kus inimene maksab 50 krooni kuus ja teed on lahti ka hoovis.

Meil tuleb hoida meepurk taskus ja sahamehele moka peale määrida KUI juhtub näha olema.
Selle talve jooksul on sahk käinud meie külas 3 korda. Hea tulemus!
Selge on see, et vald - see oleme meie ehk siis inimesed. Ka need, kes vallaametis töötavad. Ja seega peaks sellisedki asjad olema ühine asi ja otsus.

Seega - kui on monopol, siis edaspidi kui teed on kinni ja koju ei pääse, siis sõitkem kõik sahameeste staapi ja astugem tuppa koos oma isiklike asjadega ja elagem seal kuni lumi ära sulab. (Huvitav, kevadel päikesele vist küll korraldust ei anta, et lumi minema saaks...)

Seniks aga ilusat kodus või siis võõrsil olemist, sõltuvalt sellest kus te enne lumesaju algust olite...
Autor Tekst
24.01.2011 20:09
kohalik
Tegelikult ongi Murueidel õigus. Aga lohutan: enamus inimesi on "sissetungijad" juba omaks võtnud. Ega me ka kõik "klubis" pole.
24.01.2011 20:02
Murueit
Arvan, et sain vastuse oma esitatud küsimusele- mitte keegi „klubiliikmetest“ ei maksa.
Kui sa ikka kellegagi ühise laua taga viina ei joo või sugulane pole, siis peadki maksma. Pole oluline, kui palju sa sissekirjutatud vallakodanikuna makse maksad.

Ivi on vist ametis eelmise aasta sügisest ja seega pole ta kuidagi saanud kultuuri jaoks teehoolduse raha varasematel aastatel ära kulutada.
Ei ole tema tuttav ja pole teda näinudki aga „sissetungijana“ on ta kindlasti suur oht kohalikele nagu ka teised üksikud , kes „klubi liikmed“ pole.
24.01.2011 10:39
Ivi
Me rääkisime siin küll lume lükkamisest!
Mis puudutab neid eelarve numbreid, siis sellele oskab kindlasti vastata valla raamatupidamine, kuhu peakski selle küsimusega pöörduma. Ise võin omalt poolt öelda, et 2 Haanja valla rahvamaja ei lähe seltsitegevuse alla raamatupidamuslikult, kuna tegemist on valla poolt hallatava asutusega. Suur osa sellest summast kulub selleks, et need 2 rahvamaja püsti seisaksid ja köetud saaksid. Kui ???? soovib täpsemat infot, siis tuleb tal pöörduda raamatupidamisse.
Foorum pole selliste küsimuste arutamise koht!

Kõike kaunist!
23.01.2011 20:44
veetu
Leidsite jälle põhjuse kemplemiseks? On seda siis vaja?
Egas kultuurirahade piskust ei jagu ka kõikide olmeprobleemide lahendamiseks, ja pole seda kultuuri nii ülearu ka. Mina küll arve pole uurinud, aga kindlasti on eelkirjutaja poolt väidetud arvudele seletus olemas.
Mis meisse veetutesse puutub, siis tänu kõigile, kes hoolivad ja muretsevad, eks me püüame kuidagi ületalve ära elada. Ehk tuleb jälle ka kergemaid aegu.
Päikest kõigile!
23.01.2011 20:18
???????
EELARVE TÄITMISE KASSAPÕHINE KUUARUANNE
Aruandja nimi: VÕRU MAAKOND Haanja
Aruanne seisuga: 30.11.2010 (sendi täpsusega)
Seltsitegevuseks on eelarve järgi lubatud kulutada 108100 kr. , tegelikult on selleks juba kulutatud 478 825,70. Mille arvelt selline ülekulu kaetakse? Kui inimestel ei ole eluks kõige hädavajalikumat vett ega koduteed, siis raha ei tohiks takistuseks olla. seda jagub ju. milles siis see venitamine.
23.01.2011 16:37
Ivi
Mõistan Sinu muret täiesti.
Minu meelest on see teema, mille üle tasuks kokku tulla ja arutleda, et kuis oleks kõigil hea Haanja vallas elada ka talvel. Ka mulle on sahamees oma kabiinist korduvalt öelnud, et aga Haanjas ongi väga palju lund ega meil siin linnaelu pole. Kõik on õige, aga Haanjas on ka väga vähe sissekirjutanuid ja vallal õhuke rahakott. Mitte, et raha oleks elus peamine, aga paljud asjad jäävad vallas selle taha siiski toppama. Äkki mõtleks kõik ühiselt, et kuidas oleks meil siin hea rahulik koos elada olenemata sellest, et oled sa siin elanud 100, 50, 10 või 1 aasta. Inimesed on inimesed. Elu on näidanud, et ainult jagamisega ja ligimese aitamisega jõuab kaugele!
23.01.2011 01:42
Murueit: Tänan vastuse eest piipiisii
Ei ole tühi talu. Ma elan siin juba oma sünnist saati - 45 aastat. Võib-olla on seda vähe?
Haanja vallast käib jutt. See 2x100meetrit taluni pole avalik tee aga vaatamata minu meelehärmile seda kasutatakse näiteks ralli ajal, kui ma peaksin oma eksisteerimise täielikult lõpetama.
Mina olen selle hullu ringtee omal maal taluni teinud, graniitkillustiku ja paekivisõelmete koormad kinni maksnud. Ja ei tea kedagi peale enda, kellel oleks leping hoolduseks peale iseenda aga pole ka aktiivne suhtleja.
Seda 100 meetrit vald ka lükkab ja küsimus ongi ainult selles, miks saavad paljud lisaks ka oma õue tasuta puhtaks aga mina saan kahemeetrise valli?
Võiksin auto parkida ka 100 meetri kaugusele, riigimaantee äärde hirmuga, et mõni SISU ta ära lükkab…
23.01.2011 00:27
Murueit
Vabandan.
Sain kahjuks alles nüüd teada Ruusmäe rahva veeprobleemidest ja minu püstitatud küsimus on hetkel väga tühine kortermaja elanikega võrreldes…
Vabandan, et ei lugenud foorumit läbi ja TV-d ei vaata :(

Mul on olnud aga alati läbi raskuste, võimalik ennast veega ise aidata ja allikakaevust vett ka ämbriga tuua, kui Eesti Energia pingekõikumine on langenud alla 150V ja hüdrofooriga veepumba mootor läbi põleb. Seda on kaks korda juhtunud aga ainult 10-aasta jooksul 
Pikk kaevamine kaevuni ja vaev talvel aga mis teha.
EE ei maksa midagi ja olen õnnelik, et üldse elekter vahel on.

Vaatamata pikaealisele kogemusele on enamjaolt ikkagi nii, et elektrikatkestuse puhul unustad nagu kõik eelnevad näguripäevad ja lased viimased 10 liitrit torustikust kogemata WC-st alla või ei saa aru, et hõõguva lambipirniga ei tohi kraanist vett lasta.

Väga võõrastest välismaalastest tuttavatest on mul alles 2 Saku Lätte 20 liitrist pudelit, mida ma nüüd kasutan oma eriolukorra jaoks ja ma meenutan neid hea sõnaga.
Vähemalt taara eest…

Kui kellelgi on vaja head joogivett kontrollitud allikakaevust, siis andke teada, saan aidata ja taara olemas!
22.01.2011 23:17
piipiisii
Kui tee on kantud avalikuks kasutamiseks mõeldud teede registrisse saab vald selle eest riigilt raha ja hooldab seda (idee järgi ka suvel). Meie vallas ei maksta midagi, kuna enamus teid on avaliku teede registris juba pikemalt, aga Rõuges maksavad vist 200 krooni sügiseti. Need teed, mis viivad tühja taluni hoitakse varaste vältimiseks lumised.

Arvatavasti pole vald sõlminud sinu tee hooldamiseks lepingut mingil põhjusel ja oled oma murega üksi, kahjuks.

Kommenteeri

Kood
Uuenda kontrollkoodi