Foorum

Kogukonna heaks

Autor: Juhin tähelepanu
Tere, aktiivsed elanikud.

Juhin tähelepanu, et maalehes on käimas konkurss/kampaania ``Teeme Eesti korda`` http://www.maaleht.ee/kampaaniad/eestikorda/

Kuna vaatan, et vallas on veel aktiivseid elanikke, kes vahel ka kokku satuvad, kas teil ei ole soovi osaleda? Näiteks lasteaialaste vanemad? Arvatavasti te tekkide-patjade ostmiseks toetust ei saa, aga äkki mänguväljakule mingi vidin? Noorteklubid, raamatukogud? Äkki teil on vaja mõnd lauamängu, telekamängu, et noortel-vanadel oleks huvitavat tegevust?

Siis käivad koos käsitöölised, äkki teil on vaja mingit masinat, millest saavad kasu käsitöölised, õpilased?, noored? (nt tikkimismasin, saaks teha logosid pluusidele-koolile, rätikutele, põlledele jne müümiseks, kinkimiseks? Käsitöölised saaks mingi sissetuleku, vald saaks ilusaid meeneid. Eriti kui taluturg läheb käima.) ja sellest võidab kogu Haanja käsitöö.

Äkki saab kogu kogukond kasu kui on uus värviline teadetetahvel või bussijaamas, -peatuses, kortermajade ees eriline (Meislis tehtud jalused ja kohalikus puiduettevõttes tehtud värviline istumisalus?) pink, millel jalgu puhata? Taluturu alaline putka?

Üldjoontes on sinna vaja projekti raames kavandatavat tegevust, maksumust ja kes saab kasu. Usun, et see võib olla suht vabas vormis, lihtsalt on vaja kätte võtta ja kirjutada. (Arvatavasti kellelgi ikka maaleht kogukonnas käib.)

Mina panin kirja kõigest ideealged, aga arvatavasti peaks idee kuidagi teistest eristuma (maja seinale Navitrolla pilt, kõikidele roosad postkastid) või olemagi äärmiselt vajalik kogukonnale, et saavutada konkursil võit. Pange pea tööle ja äkki tuleb mõni huvitav mõte, mille saab ka kodanikualgatusena teoks teha. Aega on 5. maini.

Ps. ei ole küll isiklikult rääkinud, aga usun, et ka Sirje oleks teile hätta jäädes nõuks ja toeks olemas.
Autor Tekst
19.04.2013 10:55
Aga...
kui on sellised plaanid, siis miks mitte rahvas kokku kutsuda ja arutleda selle plaani üle ,et mida võiks üheskoos ette võtta.Meil on väga palju toredaid ja häid inimesi , kes kindlasti kaasa lööksid. Jõudu ja jaksu, kena kevade jätku!

Kommenteeri


Kood
Uuenda kontrollkoodi