Haanja vald

Lasteaed

Autor: Moonika
Mul on hea meel Haanja laste üle, kes said omale uue ja uhke lasteaia ja muu sinna juurde kuuluva. Samas ma aga ei mõista, miks isegi natuke ei võiks Ruusmäe laste tingimusi paremaks muuta
Meele teeb kurvaks, kui mõtlen selle üle, mis tingimustes Ruusmäel lasteaias lapsed ja kasvatajad iga päev viibivad. Seal on ruumi vähe nii majas sees kui ka mänguväljakul. Lisaks sellele ei paista vist mänguväljakul küll kunagi päike, kui siis ainult puuokste vahelt paar kiirt.
Eelmine talv oli nii külm, et isegi lasteaia kütmiseks ei jagunud piisavalt ressursse. Kui ma õigesti mäletan, oli seal sooja 13kraadi. Mu õde oli sunnitud oma lapse, tema tervise säästmiseks, lasteaiast ära tooma. Perearsti väitel oleks ta seal kauem viibides põiepõletiku võinud saada. Ei saa seda madalat temperatuuri kasvatajatele ette heita, kuna nemad pole ju kütjad, ega vastuta maasoojuspumba tööefektiivsuse eest.
Tean, et juba mitu aastat järjest tahtsid kasvatajad vaipa saada, et toolidega edasi-tagasi liikuvad lapsed korrus allpool õppivaid koolilapsi müraga ei segaks. Taheti ka saada lastele uut voodipesu, kuna eelmine on lihtsalt kulunud, ega kannatanud mingit kriitikat. Taheti ka saada voodeid, kuna lapsi on lasteaias lihtsalt rohkem kui voodeid ja kõigil pole kohta kus magada. Neid asju aga ei saadud ja siinjuures toodi põhjenduseks rahapuudus, mis tundub küll imelik vaadates uut lasteaeda Haanjas. Nüüd need kauaoodatud voodid siis lõpuks saadakse,aga need pole uued. Need lihtsalt jäid üle, kuna Haanjasse osteti uued. Kas siis, kui Haanja lapsed saavad uue lasteaia, uued voodid, uue mööbli, pole Ruusmäe lapsed tõesti rohkem väärt, kui mööbel mida Teised enam ei vaja? Kas poleks olnud ausam osta Ruusmäe lastele uued voodid ja Haanjasse jätta vanad? Kui uude lasteaeda tõesti taheti uusi voodeid, kas Ruusmäe lapsed pole siis isegi sooje ruume ära teeninud?
Samas kasutan juhust ja kiidan kasvatajaid Ruusmäe lasteaias. Minu pisike tütar, kes on väga häbelik, läks sellel sügisel lasteaeda. Kartsin tõesti, kuidas ta seal kohaneb. Peale poolt päeva lasteaias ta aga suisa nõudis, et tahab järgmine päev õhtuni jääda. Jäigi ning oli koju tulles väga rõõmus ja õnnelik. Viisakaid Ruusmäe lasteaialapsi vaadates arvasin ka varem, et Ruusmäel on väga head kasvatajad. Nüüd veendun selles üha enam. Suur tänu Teile!
Autor Tekst
18.11.2012 01:02
rõõmsameelne vanem
Kes tigetseb? Ja miks? Mina olen küll lasteaiaga rahul, laps tahab sinna minna ja tuleb koju rõõmsa meelega. Kui mõni asi häiribki, siis saab sellest ju rääkida õpetajatega ja nõu pidada.
Tigetsejale: täitsa arusaamatu on, miks sa niimoodi lahmid, see ei aita sul ju tööd leida, ja no vaevalt sust linnakolijatki on.
01.11.2012 21:04
Anneli
Vastan Evi kirjale: "Meie saame kooli kodulehele panna üles menüü ainult siis kui see meile saadetakse". Mina olen iga nädala kohta saatnud menüü Urmase e-mailile, miks see kodulehele ei jõua, seda palun uurige oma asutuse siseselt. Järelikult liinid ei toimi või pean ma menüü sinule saatma. Palun lepige omavahel kokku ja andke mulle teada. Olen iga nädala kohta saatnud välja prinditud menüü lasteaeda ja menüü on väljas ka söögisaali infotahvlil. Olen enda poolt kõik vajaliku teinud.
26.10.2012 22:47
Vabandust
Eelmisele.
Väga tore postitus, kuid kahjuks leitakse see paari tunni, päeva pärast valda solvavaks kommentaariks ja kustutatakse. (nagu on juhtunud eelnevate volikogu otsuste teemaliste postitustega)
Senikaua olen kõigega nõus, valda pole inimesi vaja, ainult neid, kes viinapudeli eest on nõus õigesse kohta valimiste ajal ristikest tegema, kuid nende ebaõnneks ei suuda isegi viinapudel või autoga sõidutamine valimisjaoskonda uimastada nii palju, et nad nende poolt valiks.
Tuleb tõdeda: pole inimesi, pole lapsi, pole ka probleeme.
26.10.2012 19:49
To: Vabandust
Kas see on normaalne , et kõrgema hariduse ja haritusega lasteaednikud istuvad kodus ja aegade jooksul ei vaja nende teeneid mitte kumbki lasteaed. Vähemalt pole kutsutud. Uskumatu aga inimliku väärtuse juurde käib ka see, et aeg ajalt kutsutakse, mitte ei aeta kogu aeg minema nagu meil perearstide ja kulturnikutega juhtb pidevalt.
Kas inimene on meil vallas väärtus üldse?
Väärtus on meil ju siinkirjutatu põhjal hoopis uued voodid. Soe peab olema . See on fakt.
Aga miks lapsevanemad ei ummista vallamaja koridore kui neil õigus on? Mina küll ei viiks oma last külma lasteaeda.
Muidugi ei KOMMENTAARI, sa ei teagi kuspool Tallinn asub veel vähem tead sa sümfoonilisest muusikast. Võru- seto segakeel ja 3- keelega kannel see ongi su elu unistus. Õigus ja uued voodid ka lasteaeda.
Aga sa arvad et kõike saab põlve otsas teha .
Tunned kaasa hääbuvale riigile ja tömbad vööd koomale, selles ongi probleem. Kes ei nõua , see ei saa. Olete kõigega rahul, aga siis polegi ju probleemi. Käige vahel ka vallavolikogu istungitel , siis näete , et kõik tõstavad kätt, aga ise pole materjalegi läbi lugenud. Ükskord juhtus, et otsuse vastuvõtmine lükati edasi ja siis luges üks seltsimees kogemata vahepeal materjalid läbi, no siis oli küll kahe käega otsusele vastu, aga mis see aitas, enamus ju polnud lugenud. Nii, et Haanja vallavolikogu kiitis sellel päeval heaks koolide kaotamise.
Kas te seda teate. Arvate , et Haanja kool jääb alles kui roosinupuke. Kui kõik ümberringi hävib....
Harige ennast ja vaadake, keda valite vallavolikokku vahest siis tulevad ka uued voodid.
19.10.2012 08:51
Siin kommenteerijatele teadmiseks,
et hoolekogu on moodustatud kooli juurde ja infot hoolekogu liikmete ja tegevuste kohta võikski otsida kooli kodulehelt, mitte valla omast.
http://www.haanja.edu.ee/hoolekogu.html
18.10.2012 09:48
Vabandust,
Siiski, leidsin interneti avarustest, mitte valla kodulehelt, et kes on hoolekogus, kuid: Kas see on normaalne, et valla lehes kirjutatakse, mingist 300 km eemal asuvast Mustpeade majast, mitte 10 km raadiuses olevast lasteaiast? See kõik jätab sellise mulje nagu TAllinna linnavolikogu: EI KOMMENTAARI, EI KOMMENTAARI. See näitab juba valla ükskõikset suhtumist - kõikidesse. Hoopis vald kütab inimesi üles oma mitte midagi ütlemise, ega tegemisega.
17.10.2012 18:41
Aga
saab ju küsida, kas keeldutakse saatmast
17.10.2012 17:45
Evi
Meie saame kooli kodulehele panna üles menüü ainult siis kui see meile saadetakse.
15.10.2012 22:57
Ikka koolitoidust
Mitte ei saa aru, kas Ruusmäel on mitu nädalat järgemööda sama menüü
05.10.2012 21:42
koosolek
toimus lasteaias 1.oktoobril, kes on huvitatud tulemustest, küsib hoolekogu esindajailt
04.10.2012 21:50
Vabandust,
aga kas vald või keegi ei kirjuta mingit ametlikku kommentaari rahva rahustuseks? Või vaikitakse see asi maha kuna see vallavalitsuse lapsi ei puuduta? Lihtsalt huvi pärast küsisin.
01.10.2012 22:14
toidust koolis ja lasteaias
Hea, kui kooli kodulehel oleks ka Ruusmäe maja lõunatoidu ja oote menüüd üleval, teaks kodus sellega arvestada, et ei sööks päevas mitu korda järjest näiteks kapsasuppi
26.09.2012 10:35
Moonika (teemaalgataja)
to mel: Ruusmäel kõlbab elada, sellepärast ma siin elangi, mitte Tallinnas. Pealegi saan aru, et vald on vaene ja saan ka aru, et vald ei saa oma kodanikele kõike lubada. Seepärast ma ei kurdagi, et lasteaiaga ei saa nii palju väljasõite teha, kui soov oleks. Selle asemel on lapsevanemad ise oma transpordiga lapsi väljasõitudele viinud ja autode peale on mahutatud ka need lapsed, kelle vanematel transporti pole. See õppeaasta on juba 3 korda kusagil käidud (kõik need korrad olena ka ise oma transpordiga kohal olnud). Kurdangi selle üle, et vald ei paku elementaarset (nt toasooja)
to Tublid: ma ei tea, kas keegi on kirjalikult oma mure valda edastanud või mitte, mina seda teinud pole. Panin teema foorumisse üles selleks, et ka teised kodanikud saaksid oma arvamust avaldada. Kui ma oleks oma mure kirjalikult valda viinud, siis teised peale Vallavalitsuses viibijate seda teemaalgatust näinud ju poleks. Nüüd saavad teisedki oma sõna sekka öelda ja ehk pakkuda midagi välja probleemi lahendamiseks. Seda on ka juba tehtud raha korjamise ja voodipesu õmblemise näol. Pealegi on teema postitusse püstitamisega Vallavalitsus probleemist teadlik. Vahet pole kuidas ma selle esitan.

Teema pole tehtud kellegi mustamiseks või vaenu õhutamiseks.
26.09.2012 09:43
Tublid sinule
Siin ei küta mitte keegi kedagi ülsesse vaid see probleem ongi olemas. Ainult, et voodipesu on nüüd olemas. LÕPUKS SIISKI.
Ja lepsevanemad ei saa ega ka suuda kõike koos ühiselt teha ja nad on niigi juba palju teinud, ainuüksi see aasta on Ruusmäe lapsed viidud kolmel korral lastaaia ruumidest välja. Nii, et siinkohal kiitus neile.
Mainimiseks veel, et lapsevanematel poleks vaja last lasteaeda viia, kui nad oleksid kodus ja tööl ei käi, nii, et igaüks peaks ikka ise oma tööga hakkama saama.
Ilusat sügist kõigile!!!
23.09.2012 17:43
mel
Ruusmael ei kolba elada? Koige parem on Elamiseks Tallinna linn on tood kes tahab teha ma elu on naguinii valja surnud ja sureb veelgi.
23.09.2012 16:07
ikkagi
tahan veelkord rõhuda sellele, et tuleb nõuda lasteaia juhatajalt aru! Talle meeldib väga öelda, et raha pole ja ei saa, aga kas ta ikka on raha ja vahendeid juurde nõudnud?
22.09.2012 19:19
to tublid
Mulle tundub, et keegi ei küta kedagi üles ja see, et vanemad saavad ise palju ära teha on õige, aga kusagil tuleb ju piir ka ette, kõike ei ole vaja ja ei pea ise ära tegema kui on olemas ettenähtud vahendid ja elementaarsed tervisekaitse nõuded.

See, et keegi juhib tähelepanu mingile murele, mis vaevab teda või kogukonda, ei ole veel valla mustamine või inimeste ässitamine. Ja loomulikult on kõige lihtsam jällegi öelda: No kolige siis ära kui ei meeldi.
Aga äkki seekord teeks midagi,mitte ei hakkaks sõimama, et kuidas te julgete tõde kirjutada.
22.09.2012 15:02
Tublid
ja aktiivsed vanemad! Kas olete edastanud KIRJALIKULT oma mure valda????? Või lahmite siin niisama ja kütate üksteist lihtsalt üles. Palju annab vanematel ühiselt ju ära teha. Teada tuntud ütlus on: ega magavale kassile tõesti hiir suhu ei jookse. Palun jätke oma koduvalla mustamine, ega tea midagi - kas mujal on ikka kõik nii hästi:)
22.09.2012 13:09
küsimus
Mida on ette võtnud lasteaia juhataja olukorra parandamiseks? Lugupeetud lapsevanemad, paluge temalt üksikasjalikku aruannet koosolekul, mis toimub oktoobri alguses. Kas ta on esitanud nõudmisi direktorlie, vallavalitsusele või ainult hädaldab, et midagi pole teha?
22.09.2012 11:59
Moonikale
mõistan täielikult sinu seisukohti ja toetan neid. Kui Haanja vald käitub Ruusmäe rahvaga alatult, võttes siinsete ettevõtjate maksud endale, tagasi ei taha anda midagi (nt valla teid remontida, lapsi õpetada, kasvatada), siis oleks aega ka meil midagi konkreetset ette võtta, näiteks võiks ettevõtted ennast tegistreerida kuskil mujal, kas või Kaimani saartel. minu poeg registreesis oma ettevõtte Rõuge vallas.
21.09.2012 08:54
imelik
mida rohkem Ruusmäe arvelt kokku hoitakse, seda kõhnemaks jääb valla rahakott. Miks see küll nii on?
21.09.2012 00:59
heh
Lahendus oleks vist Haanja kooli Ruusmäe nelja õpilasega nali kinni panna. ei ole ju mõtet tekitada töökohti, mis valla rahakotti söövad. selle õpetaja palga saaks ju suunata paremaks otstarbeks...kuhugi....lasteaeda. Kõik võidavad. Ei ole vaja nii palju ressursse nelja lapse peale kulutada, vahemaa kahe kooli vahel vaid 10 km ja koolibuss ju käib.....kütuse raiskamine, pange see raha siis lasteaeda. Töötukassa saab oma nimekirja inimesi juurde ja valla rahakott ka kergem.

Ja milleks üldse lasteaed, nagunii Ruusmäel tööd ei ole, saage ise oma laste kasvatamisega hakkama, mitte ärge koormake valda oma tekkide, patjade muredega. Ja kas mõisa pargis vähe puid? Minu teada peaks ju vanas osas ahjud alles olema- kolige sinna, siis ei pea vald jälle kulutama raha küttekuludele ja soovitavalt kasutage küünlaid, sest elekter maksab.

Või veel parem: lastega pered kolige üldse vallast ära, siis ei pea ametnikud üldse teie totrustega tegelema, siis on ametnikel ainult vaja paarile memmele süüa viia. No mis siis elul viga.

(pool teksti on kirjutatud irooniaga, milline pool-ise otustage)
19.09.2012 20:43
ettepanek
Koondame lasteaia Ruusmäele ja kooli Haanjasse. Hundid söönud ja lambad terved. Siis lõpeb ükskord see probleem, et üks saab teisest rohkem.
18.09.2012 23:17
piipiisii
Vald ütles - pole piisavalt raha - võtame Ruusmäel klasse vähemaks. Nüüd on 5 aastat mõõdas ja vald on nii vaene, et ei suuda isegi voodilina osta, et laps-meie tulevik saaks korraliku une.

Kas tõesti valisime võimule volikogu, kes ei suuda eelarvest mõne lina jaoks raha leida.?.?
18.09.2012 12:25
jah
terve suur mõisamaja seisab ja külmetab, võtke midagi ette, Ruusmäekad te ei ole nii lollid ju!
21.09.2010 15:01
võrukeelne
lasteaed pidi ju Haanjasse tulema vanadesse ruumidesse.
20.09.2010 16:31
Mati
Võib-olla olekski see koht nüüd selleks, et Ruusmäe lasteaia vanemad ning lasteaia juhatus ühineksid ja teeksid ettepaneku volikogule enne järgmist volikogu, et juhul kui Haanja lasteaia vanad ruumid müüki lähevad, läheks sellest saadav tulu Ruusmäel asuvate lasteaia ruumide parendamiseks ja inventari soetamiseks.
Praegu arutusel ju raha minemisest noorteklubi ruumide tegemiseks?
19.09.2010 18:19
juuris
haanja on rahapumbale ligemal- seega pritsib ju sinna rohkem- saage juba aru.
17.09.2010 15:01
Kati
Miks ei tehtud projekti siis nii, et ka Ruusmäe lasteaia rühma lapsed oleks uue sisustuse saanud, mite teiste ülejääke.
Kas ei olegi siis ühine Haanja - Ruusmäe lasteaed, vaid on ühine ainult siis kui päid loetakse???
08.09.2010 16:27
minu teada
on Haanja lasteaia sisustus projektiga ette nähtud. Aga et Ruusmäel on olukord halb, on küll häbiks vallale. Kui me ei hooli oma lastest, kellest me siis veel hoolime! Kas keegi oskaks kirjutada projekti Ruusmäe lasteaia korrastamiseks?

Kommenteeri

Kood
Uuenda kontrollkoodi