Foorum

Lihtsalt arvamus

Autor: Mööduja
On tulnud ette juhuseid, kus olen möödunud Suurest Munamäest. Mul tekkis küsimus: Kas see, et Munamägi ja selle ümbrus on võssa kasvanud on tehtud tahtlikult nii, et oleks nagu loodusturism või on see lihtsalt rahade taha jäänud. Võru poolt sõites on küla nagu korras, aga peale Munamäge on kohe üks heinamaa tee ääres, kas see peab ka välja nägema nagu võsa? Ma ei tea kas see maa kuulub vallale või eraomandile. Kui vallale, võiks vald mingi purustaja sinna peale otsida, kui eraomandisse võiks vald mingi rahasummaga innustada, et inimene oma põllu korda teeks. Võib olla kohalikke see ei häiri, aga võõral riivab silma.
Ja muide, minu arvates on Rogosi mõisa park sel aastal eriti korras ja Ruusmäe küla jätab palju sümpaatsema mulje kui Haanja.
Autor Tekst
27.08.2012 23:50
Möödujale
Olõi vaia jälleki kemplema naada, Ruusmäe om Ruusmäe ja Haani om Haani. Nuu kats paika ei piäki õkva ütesugutsõ vällä nägemä. Mõlõmbal puul om ilosat, a muidoki ka tuud, midä olõi joutu viil kõrda tetä. Mu meelest om ilosat rohkomb. Ja küläsid om jo vallah viil muidki.
20.08.2012 14:36
piipiisii
Ai tõmba Jüri, tõmba Jüri, tõmba Juri Marile. Maril hari punane, nakas varsti munele.

Muide, mida on teinud vallavalitsus või -volikogu, et kustutada keskonnaministeeriumi poolt seatud piiranguid Haanja looduspargis? Munamägi on sihtkaitsevõõnd ja seal ainuke lubatud majandustegevus on heina niitmine. Praegu oleks viimane aeg teha metsaraiet Munamäel, et aastate pärast oleks Eesti kõrgeim kuppel kaetud kena metsaga. Kui kõik läheb nii edasi siis näeme me kuidas Munamägi mädaneb.

Kommenteeri

Kood
Uuenda kontrollkoodi