Haanja vald

Märtsikuu pidu

Autor: Ruusmäel peol käija
Miks on taas pidu Haanjas, kas Ruusmäe rahvamaja ehitati ainult turistidele vaatamiseks?Minu teada oli viimane pidu jõulude ajal.Oh jah sorry vesi puudub?
1 2 Järgmine » Leitud: 43 tulemit | Kuvab 1-30 tulemit
Autor Tekst
20.03.2011 00:26
arvaja
Kui vald võttis tööle kultuurijuhi siis sõlmiti temaga tööleping kus on kirjas tema tööülesanded ,tööaeg, töötasu jne Loomulikult on need asjad kõik täitmiseks, aga võibolla polegi töökohustusi, on niisama ilus.....Arvan, et kultuurijuht peaks kindlasti vedama kohalikku kultuurielu.Võibolla see ametinimetus polegi õige kultuurijuht.Kui kahes majas pole kultuurimaja juhatajat milleks siis valla kultuurijuht, keda ta juhatab? eelkõige peaks kultuurijuht tegelema oma valla kuttuuri- seltsi ja vallarahva kultuurinduse ja avan,et siia käiks ja spordielu kui pole teist inimest selle kohalHuvitav elu seal Haanjas
19.03.2011 12:41
Heh
Ma ei mõista, kes laupäevast midagi rääkis?
18.03.2011 20:38
kas tõesti laupäev???
Haanja ja Misso valla laste laulupäev - kas see on tänase laupäeva üritus? täna on ikka veel reede.
18.03.2011 18:46
No
Vabandust, minu kõige ebatäpsem asi, mida ma kirjutasin oli, et komisjonides on 27 liiget, uuest ülelugemisel tuli välja, et 29. Tõesti siirad vabandused. Ülejäänud tekst on kokku pandud, teistest kommentaaridest ja valla 2011 aasta eelarvest, kus tegelikult enamus rahastamisi jäi 2010. aasta tasemele. Ning see, mis on veel nendele andmetele lisatud on lihtsalt minu poolne arvamus, mis ei peagi tuginema faktidele. Veelkord vabandust, kui olen asjadest poolikult aru saanud ja tegelikult mitte mingit probleemi polegi. Vallas on piisavalt töökohti, valda laekub piisavalt makse ja kõik teevad neile ettenähtud töötunnid täis, on piisavalt lastega peresid ja keegi ei pea välismaale pere ülalpidamiseks tööle minema. Kuigi olen mürgise inimesena küsinud ka, et mis on alatise haridus- ja kultuurikomisjoni eesmärk, pole ma vastust saanud...
Ja muide, mina küll teiega kohtuda ja vestelda ei taha!
18.03.2011 18:00
Ene tänab!
Üle pika aja tulin lugema Foorumit, sest tahtsin tänase laulupäeva eest tänada Sirjet, Ivit, Aimet, noorte klubi(sid) ja kõiki, kõiki, kõiki, kes sellega seotud olid.SUUR TÄNU!
Täna veendusime jällegi, et Rogosi mõisa saal sobib taoliste sündmuste jaoks imehästi!
Foorumi kohta: ainuke hea asi, mis tekkis.Tahaksin ka selle inimesega (NOga) kohtuda ja vestelda
Vastuseks: oled küll ühteist uurinud aga andmed on poolikud või ebatäpsed!
17.03.2011 10:06
aitab
Tõsiselt, jätke järele!
16.03.2011 23:42
No
Ei võta kõigi kohalike nimel sõna, tegelikult pole ka suurem asi õelutseja. Muide, pole ka vee teemadel kirjutanud, kui kirjutaks siis ainult seda, et kui kiiresti laheneks olukord, kui keegi vallavalitsuse liigetest elaks ise 2 kuud veeta.
Jaa, selle nimi on pelgalt demokraatia... Võib kiruda Savisaart ja võib kiruda ka Haanja vallavalitsust, mille alalistes komisjonides on 27 liiget ja vähemalt neli osakonda, kes tegelevad kultuuri juhtimisega- nagu väike wabariik. Kommenteerija võib tuua ka väljavõtteid valla eelarvest foorumisse, et ei oleks lihtsal foorumi lugejal vaja seda tüütult allalaadida :)
Kaunist kevadet ja säutsuge rohkem twitteris, et turistid ikka Haanja valla üles leiaks.
15.03.2011 21:42
eelmisele
siililegi selge, kes see õelutseja on, eespool ju mainiti
15.03.2011 20:31
ettepanek IT inimestele
te ju oskate välja peilida, kust tuleb selle mürgise inimese kommentaaride signaal. Palun peilige välja ja andke teada siinsamas foorumis! Ei ole õige, et mingi õelutseja kõikide kohalike nimel sõna võtab.
15.03.2011 15:32
No
Mul tekkis veel üks kultuuriteemaline küsimus, mida kujutab endast volikogu alatine haridus- ja kultuurikomisjon? Kas see peaks olema nagu põhikorraldaja Haanja vallas?
Mis kasu neist on, esimees laulab külapeol ja teenib oma bändile pappi? Ja see on ju juba ammu selge, et haridust pole ju Haanja vallas vaja - vähemalt vaadates kooli leheküljel õpetajate ja õpilaste arve. Mis see siis pool tundi Võrru kooli sõita on või 1,5tundi Tartusse.(Tuletades meelde Rausi sõnu - ja muide panite tähele, mainitud polnudki Võrut-seal on vist kultuur sama kehvas seisus kui Haanjamaal)

VÄLJAVÕTE 2011 aasta EELARVEST
Volikogu eelarve on kasvamas ca 23 % seoses volikogu komisjonide LIIKMETE arvu KASVUGA, kellele makstakse hüvitist komisjoni töökoosolekutel osalemise eest. Vallavalitsuse eelarve on kasvamas ca 13%, seoses palgafondi kasvuga, põhjuseks on töötajatega kokkuleppe alusel tasustamata puhkuse rakendamata jätmine 2011.a. ning majanduskulude kasvuga seoses valla arhiivi korrastamisega ning seadmete ja masinate remondikulude kasvuga.

Järjekordne raha tuulde loopimine - aga vähemalt sissekirjutatud inimestele. Äkki teeks väiksemad komisjonid ja toetaks selle asemel näiteks:

Haanja rahvamaja ja Ruusmäe rahvamaja eelarved jäävad 2010.a. tasemele.
No ja tehke siis oma kultuuri.....
15.03.2011 09:53
No
Lp Rausi. Mul ei ole sulle mitte mingeid küsimusi, kuigi loomulikult on ka mul olemas mingi visioon kuidas asju võiks teha. Tõesti, ma ei kandideerinud ja ma pole ka kade (nagu juba kirjutasin). Ei tasu nii isiklikult praegu minu kirjutisi võtta, sest tegelikult saan aru, et sinu eesmärk on hea ja arvatavasti annad endast parima. Minu iroonilised kirjutised on tegelikult rohkem onupojapoliitika ja valla poliitika vastu. Arvatavasti, kui see oleks sinu kodukoht, tunduks ka sulle ebaõiglane, et kuigi vallas on toredaid ja tragisid inimesi (küllap oled ka ise noortekeskustega, seltside, klubide, INIMESTEGA suheldes märganud) ja on päris suur tööpuudus ja siiski on veel mõned lastega pered, eelistatakse tööle võtta- mitte ainult sinu ametile, vaid ka teistele kohtadele nn võõrtööjõudu, kelle maksud ei laeku valda. Suuname kogu elu turismile, sest meil endil inimesi pole. Ilmselt on järgmine kommentaar, et koli siis ära kui sulle muutused ei meeldi:)
Loomulikult on muutusi raske läbi viia ja eriti seda sellises kohas nagu Haanjamaa, kus inimesed on kuidagi eriti endasse tõmbunud. Ivi Rausi ebaõnn oli lihtsalt saada töö sel hetkel, kui foorum on aktiviseerununud ja inimestele on antud võimalus öelda oma mõtteid avalikumalt välja kui eales varem, mitte lihtsalt olla "hüüdja hääleks kõrbes". Suured tänud, vallavalitsuse IT meeskonnale!
15.03.2011 08:30
Ivi
Jõudu oma negativismis edasi elamises. Ainus, kes saab inimese elu paremaks muuta, on inimene ise. Ei aita siin kultuuritöö juht ega püssirohi :))). Aga kui pakub rahuldust anonüümne süüdistamine, siis jõudu! AInult see ei muuda Teie ega kellegi teise elu ilusamaks ega paremaks! Minul on õnneks paks nahk, sest vastasel juhul ei peaks ma siin dialoogi!

Mis puudutab lootuste ja unistuste täitumist, siis jällegi on väga keeruline neid täita, kui nendest pole räägitud.
Mis muudab Teid kultuurimaailmas õnnelikumaks? Kõikidele nendele küsimustele ja kindlasti üles kerkivatele uutele saan vastuse, siis kui kohtume.
Jään ootama kõnet või e-kirja.
Elust rõõmu tundev ja anonüümselt enam edasi mitte suhtlev,
Ivi
15.03.2011 00:13
Ivile
ma ei ole kade , ma ei ole kuri, ma ei taha kultuuritöö juhiks, ma ei konkureeri, ka mitte minu sugulased, aga ma elan Haanja vallas ja ma olen pettunud Sinus. Ma tõesti lootsin, et uus inimene toob mingeid uusi mõtteid ja neile kaasnevad ka teod. Ainuke uuendus on siis see, mis kaks küla tülli ajab (vähemalt foorumis) kord pidu Haanjas ja siis Ruusmäel. Vähemalt jõulupidu oleks võinud olla mõlemas külas. Sa lubad tutvuda kohalike oludega, tee siis seda, oleks juba aeg, ega Haanja vald ole Hiina Rahvavabariik.
Lohutuseks, nii kaua kui mina siin olen elanud, pole kunagi rahvamaja( või kuidas teda nimetada) juhataja tööga rahul oldud.
Ma ei tunne sind, aga ma tean, et juht peab olema hea organiseerija, inimeste innustaja, ideede generaator ja paksu nahaga inimene, ehk ei olegi Haanja vald Sinu tegemiste jaoks õige paik.
Tunne rõõmu muusikast ja kevadest jne...
14.03.2011 23:38
Ivi
Tere taas!

Kultuuritöö juht pole rahvamaja juhataja. Kui selle reformi eesmärk oleks olnud säilitada sama süsteem ja mõtlemine, siis poleks seda vaja teha olnud. Seega kultuuritöö juhi roll ei saagi olla tegeleda ainult kahe rahvamaja sisulise tööga. Haanja vallas on peale kahe rahvamaja veel väga palju toredaid paiku, mis võiks ka kultuurist osa saada. See on kultuuritöö juhi eesmärk - näha tervet valda ja tekitada visioon ning koostöös kohalikega leida võimalused selle realiseerimiseks. Kordan veel kord, et iga asi vajab aega ja üleöö ei sünni midagi sisulist. Lisaks ajale on ka vaja materiaalset ressurssi, mida tuleb tänasel hetkel hankida erinevatest fondidest. Ja ka see võtab aega. Olgem kannatlikud ja positiivsed ja toetavad, küll siis hakkab ka asi minema.

Aga No'le lihtsalt teadmiseks, et toimus avalik konkurss ja ta oleks vabalt võinud kandideerida, sest tundub, et tarkust ja nõuandeid jagub. Äkki kandideerida järgmisesse volikogusse?

Mis puudutab bussijaamas joomist, siis see on igaühe eralõbu. Ja arvan, et need, kellele see täna lõbu pakub, teevad seda ka siis, kui oleks midagi muud teha. Mu meelest on see natuke elustiili küsimus!
Ja eks selge on see, et Haanjast ei saa kunagi Tartut ega Tallinna ega Viljandit ega mõnda muud linna, kus igale inimesele temale sobival hetkel on pakkuda talle sobilikku meelelahutust. Haanja on selleks lihtsalt liiga väike ja see on reaalsus. Iseasi kas me kõik soovime sellega leppida? Kui ei soovi, siis on alati võimalus 10-e minuti asemel sõita ca 1,5 h ja jõuda Tartusse või 3,5 h ja jõuda Tallinna....

Sellega lõpetan oma monoloogi või dialoogi. Kuidas võtta?
Igaüks näeb asju nii, nagu ta soovib. Ja see ongi meie kõigi õigus. Kas meil on aga õigus olla kitsarinnaline ja süüdistav? Arvan, et ei. Eriti anonüümses võtmes.

Kui keegi soovib minuga rääkida nendel teemadel, siis olen nõus kohtuma. No? Kas Te sooviksite minuga kohtuda vallavalitsuse majas ja esitada mulle otse kõik need küsimused, mis Teie peas keerlevad? Jään ootama vastust. Kõik minu kontaktid on valla kodulehel olemas.

Kõike kaunist!
14.03.2011 13:10
No
Mul tekkis nüüd järjekordne küsimus, et miks peab vald üldse kulturnikut pidama, kui sama töö suudavad K.A. kulturniku väitel ära teha ka noorteklubid? Kas on mõistlik vallal toetada kahte gruppi ja ühte üksikkorraldajat, kes kõik ajavad sama asja? Ei ole kade, aga lihtsalt Rausi põhjendus oli natuke läbimõtlematu, kuigi luuletuse valik HEA.
Ja mul on tegelikult hea meel, kui kultuur saab Haanjamaal korraldatud, sest praegu tundub, et õhtuti on paarikestel arutelu: Kallis lähme välja!
No hea küll!
ja seejärel sõidetakse mööda küla 10 minutit autoga ringi ning lõpuks jäädakse a`la bussijaama või poe parklasse jooma. Ja nii on väljas käidud ja lõbu laialt... kas sinna juurde veel on eraldi mingit korraldajat vaja.... see jääb kellegi teise vastata :)
13.03.2011 22:57
Ivi
Tere!

Üks tark inimene on öelnud, et kui sinust räägitakse, siis vahet pole kas positiivses või negatiivses mõttes, oluline on, et räägitakse, sest siis pole su suhtes ükskõiksust, mis teatavasti on halvim, mis olla saab!
Ja mulle tundub, et ükskõiksust siin Haanjamaal pole ja see on vahva. Ma olen väga tänulik teile kõigile, kes te siin arvamusi jagate. Te peategi seda tegema, sest siis on jälle mida lugeda :))))! Olen tänulik inimestele, kes on aru saanud minu rollist ja toetavad. Samuti olen tänulik nendele, kes kritiseerivad, sest see näitab, et päris igaüheni pole veel jõudnud. On mille nimel tegutseda.

Selge on see, et kultuuritöö juhi roll polegi kõike ise teha. Ja ei suudagi. Head asjad sünnivad koostöös ja erinevate inimeste kaasamises. Supernäide sellest oli veebruarikuu pidu Haanja rahvamajas. Noored käisid idee välja ja tegid ära algusest lõpuni, kusjuures väga edukalt! Sama oli jõulupeoga Ruusmäel.
Kultuuritöö juhi ehk siis minu roll on pigem koos Kultuurinõukojaga välja töötada visioon, kaasamissüsteem ja siis selle nimel toimetada. Uued ja suured asjad ei sünni üleöö. Kõik see võtab aega kui soovida seda teha inimlikult. Ja minu taktika on eelkõige kõigepealt vaadelda ja tutvuda olukorraga ning seejärel pakkuda välja vajadusel uusi lahendusi.
Pidusid teha on väga lihtne, aga ainult see pole kultuur. See on väga väike osa meelelahutusest. Pidusid vallas võiksidki korraldada erinevad seltsid, seltsingud ja vabatahtlikud. Kui erinevad inimesed toimetavad, siis on peod oma olemuselt mitmekesisemad.

Olgem avatud ja õppigem usaldama. See pole lihtne, aga võimalik. Kõige lihtsam on alati kiruda. Teine asi on hetkeks aeg maha võtta ja mõtiskleda, et mis see kultuur siis õigupoolest on. Kas see äkki ei alga minust enesest? Ma saan nii palju, kui suudan anda? Aga mida ma siis õigupoolest soovin?

10. aprillil kl 11 toimub tõepoolest Ruusmäe rahvamajas avatud Kultuurinõukoja koosolek, kuhu kõik huvilised on teretulnud. Saate teada, kes me oleme ja mis asja ajame. Samuti on kõik sisulised ettepanekud teretulnud.

Kohtumiseni!

Üht inimelu teha nähtavaks
ja anda paljudele päriseks ei saa.
Jääb vahemaa, jääb võõrastusevarjund.
Vaid sügav tarkus, avar armastus
me erisusi lähendab ja liidab.
See valguse ja vabaduse vaim,
mis ilmub üheaegselt kahes kehas
ja tunneb ennast ära mõlemas.

/Doris Kareva/

13.03.2011 10:08
h
op...
12.03.2011 22:25
Sõge
Olen vist taipamatu: kes on kes, missugune Aimekene?
12.03.2011 15:32
Aimekene
saa juba ükskord üle. Hakka oma elu elama ja lõpeta Haanja valla kirumine. See on ületanud juba igasuguse mõistuse piirid.
12.03.2011 13:30
No
Hallo, igaüks võib minna valda ja seal oma probleeme rääkida, aga vallamaja vaikib ju need maha. Kui ma aga foorumisse kirjutan, et Sirje teeb töö ära ja Rausi saab palka, siis hakkavad kõik foorumi lugejad mõtlema, et vist on jah nii. Isegi see kes arvab, et inimesed, kes ei oska Rausi delegeerimist hinnata ja lähevad vihast lõhki.(18.18)
Haanja valla poodides on ka enamasti kaks müüjat, nad võiks ju ka delegeerida, et täna töötan mina ja homme sina, kliente nagunii ei ole, saan üksi hakkama. Või siis delegeerivad algklassideõpetajad oma töö ka ühele, sest nelja klassi peale on ju kokku ~20 õpilast ja linna koolides on klassis 30, peaks ka hakkama saama. Või siis vallavanem, et tal on muud tegemist ka piisavalt, et abivallavanem saab ka paar päeva üksi valla juhtimisega hakkama. Või siis bussijuht delegeerib töö oma sõbrale või lumelükkaja delegeerib oma töö karjakule....
Nii need asjad ju teistes valdkondades ei käi? Või ma ka ei tea, äkki käivad ka.....
12.03.2011 00:22
mammi
milleks minna valda, see siin ongi virtuaalne vallamaja. küllap loeb kommentaare vallavanemgi ja ehk teeb oma järeldused. Ei tea kuidas talle meeldib lugeda- teile siin arengupeetusega Haanja vallas....
11.03.2011 22:21
viimasele
ise haugud samamoodi anonüümselt. Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad!!!
11.03.2011 18:18
lp. 16:16
Vaeseke sa lähed ju vihast lausa lõhki. Hoia oma südant kullake. Ei saa ometi neid asju nii südamesse võtta. Aga mina valda ja kärgi seal, äkki on kasu. Aga ei, sa ei julge. Sa julged ainult siin anonüümselt haukuda. Mis sinu asi on kui palju keegi ja mille eest palka saab!!! Tee ise midagi kasulikku ja rahuned maha.
11.03.2011 16:16
väga toredale
Küllap ikka läheb Ivile korda SEE SIIN, sest ega muidu ei oleks nii ärritunud kommentaaari. Tore küll, et Ivi Rausi esineb, aga palga saab ta Haanja vallast. Kas ta töötab oma põhitöökohal 40 tundi nädalas? Kas Haanja vald on Ivi Rausi sponsor? Võiks ju ollagi, aga siis peaks seda ka ausalt inimestele ütlema ja Rausi peaks kandama Haanja valla logo oma esinemistel, just nagu sportlane, kes kannab sponsorite logo riietel.
11.03.2011 15:24
väga tore
et Ivi ka mujal kaasa lööb. Tubli inimene jõuabki palju. Vinguja ei jõua aga muud kui vinguda, ise teadmata, et mürgitab sellega ainult enda hinge. Ivi teab, et tema ümber on inimesed, kes hoolivad ja toetavad, seega SEE SIIN ei lähe talle korda. Raske on nii madalale langeda, kui siin mõni mitte ainult ei rooma, vaid lausa lõmitab hullemini kui nälkjas. Ainult ei tea, kelle ees!?
11.03.2011 10:24
tähtsad tegemised Tallinnas
Eesti Vabaõhumuuseumis toimuva Vastlanädala (5.-8.märts) raames toimub homme, vastlapäeval, Liugupäev. Vastlanädal vabaõhumuuseumis kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Vastlapäev kulmineerub rituaalse etendusega “Metsiku viimine” kell 18.00 külaväljakul. Rituaal on inspireeritud talupoegade ebajumalateenimise kombest, mille kohta on Lääne-Eestist andmeid veel 17.–18.sajandil. Seal tehti vanadest kaltsudest ja õlgedest kuju – Metsik – mida vastlapäeval ringi veeti ning lõpuks keppidega pekstes metsa viidi. See germaani algupäraga komme sümboliseeris nii talve kui kõige muu halva ärasaatmist ning andis head saagiõnne. Ainukordne võimalus rituaalile kaasa elada ning ka omad “halvad asjad” Metsikusse matta ja imelist tulevärki näha avaneb vaid sellel õhtul! Rituaali toimumisele pühendavad oma väe Ivi Rausi, Taisto Uuslail, Tarmo Kivisilla, Rahvakunstiselts Leigarid, Anne Velt ning Tammsaare teatri näitlejad. Liikumised seab Rauno Zubko.
10.03.2011 21:30
küsimus- igal asutusel on direktor- ile
tõesti, nii on, on direktor või juhataja ja ka töötajad keda juhtida ja kelle tegevust kordineerida. Minu küsimus- kes on Ivi Rausi palgalised alluvad,( mitte vabatahlikud.)
10.03.2011 20:51
sõna sekka
Mina jälle ei nutaks taga endisi aegu. Pole ju midagi hullu juhtunud, kuigi ennustati... Kultuuritöö sisu pole ju muutunud, vaid korralduslik külg ja justkui paremuse poole.
10.03.2011 20:28
ei ole häbi
Ei ole häbi elada Haanja vallas. Ei ole siin ka rohkem arengupeetust kui kuskil mujal Eestis, aga lihtaslt kohalikud inimesed on solvunud kui neile eelistatakse kedagi võõrast ja selgub, nagu alati, kohalik elu ja valu on mujalt tulnule võõras mure. Pea-asi, et palk jookseb. Ei tee Rausi midagi rohkemat ja paremini kui eelmised kultuuritöötjad, ikka teater ja " lauake kata end!"
Ja kas ta jõuabki? EMTA- päevases õppes, Võru muusikakoolis tunnid ja siis veel Haanja valla kultuurielu ka. Tule taevas appi!! Liiga palju nõuda ühelt nooremale keskeale lähenevalt daamilt ( kuigi EU-s noored kuni 40) pr või prl Rausi pidi vist küll pisut noorem olema, aga ikkagi.
10.03.2011 07:48
Sirje Pärnapuu
Oi, jätke nüüd! Armastan oma kodukohta ja austan kogu südamest oma inimesi- see annabki mulle jõudu ja tahtmist midagi ette võtta kodukandis. Minu ümber on väga palju inimesi, kes toetavad ja aitavad. Kuid kultuuritöö arutelus saate kõik kaasa rääkida aprilli alguses, siis toimub eeldatavalt avalik kultuurikoja koosolek Ruusmäel.

Kommenteeri

Kood
Uuenda kontrollkoodi