Haanja vald

Tervitus!

Autor: Ivi Rausi
Tere!

Olen Haanja valla uus kultuuritöö juht ja uus inimene Haanja vallas. Tutvun täna kohaliku elu ja inimestega. Lugedes seda foorumit tekkisid mõned mõtted.

Kutsun üles inimesi vastutama oma sõnade ja tegude eest ning mitte olema anonüümsed. Kui on midagi öelda, siis kirjutagem oma sõnumile ausalt nimi alla ja kui on midagi isiklikku öelda kellegi kohta või kellelegi, siis minge selle inimese juurde ja rääkige temaga südamest südamesse. Selline anonüümne "prügikastide tühjendamine" ei vii elu edasi ja tekitab ainult pingeid. Kui ei julge oma nime alla kirjutada, siis kogu veel julgust ja kirjuta siis, kui aeg küps.
Teadke, et kõik me toimetame siin elus nii hästi kui suudame ja kui kellelgi on kõrval mingied häid ettepanekuid, siis tuleb minna ja rääkida sellest, aga mitte loopida anonüümselt sõnu.
Miks ma sellest kirjutan? Sest see on osa kultuurist - käitumiskultuur, suhtluskultuur. Kultuur pole ainult pidu ja pillerkaar :) Olgem head teineteise suhtes ja austagem kõike elavat, kes meie kõrval eksisteerib.
Ja lõpetuseks kuldne vanasõna: ÄRA TEE TEISELE SEDA, MIDA SA EI SOOVI, ET SULLE TEHAKSE!

Kui Sa soovid minuga omi mõtteid jaga, siis kirjuta mulle ivirausi@gmail.com.

Kõike kaunist!
Ivi Rausi
Haanja valla kultuuritöö juht
Autor Tekst
22.11.2010 22:56
Mirr
Poe ees näeb küll inimesi, kuuleb ka mõningaid arvamusi, saab ehk kellegagi kokku leppida, aga juhtida nüüd vaevalt.
Aga olgu peale, ootame uued suunad ära, aasta pärast on näha, kuidas asi toiminud. Kuigi, 100 päeva ju varsti täis...
02.11.2010 17:06
El.
Kas suusakeskuses ei tööta mitte Haanja oma inimesed, ma mõtlen selles pubis?
02.11.2010 16:28
Hämming
To Mirr: Aga kus kohas siis sina kultuurielu juhiksid? Foorum on kõige õigem koht, et inimesed saaksid kasvõi anonüümselt oma arvamust avaldada, mida muuta või, mis üritusi teha. Siin oli ehe näide...keegi kirjutas, miks ei kutsuta oma küla muusikuid-tantsijaid külapeole, kohe tehti üritus taidlejatele, tulid ka Haanja rahvatantsijad TEIST või KOLMANDAT KORDA elus esinema Rogosi mõisasse, missest, et eksisteeritakse külg külje kõrval ühes vallas. Ilma selle foorumita poleks seda toredat üritust olnud.
Poe eest ja külavahelt saab ka väga hästi juhtida, sest kusagil tuleks ju inimestega reaalselt kokku puutuda, või olen ma midagi maha maganud, et äkki on tehtud mingisugune kogunemine kord kvartalis, kus kõigil on võimalik arutada külas toimuvate probleemide üle?
to hämmingule: Tee tööd ja siis tuleb armastus, öeldi vanasti, aga te ikka panete ka tähele kui palju inimesi on töö kaotand alates septembrist Haanja vallas ja kui paljud on vallast ära minemas, sest tööd ei ole ja kuidagi ei ole võimalik ära elada, mis sa neile inimestele ütled? Mine naudi kaunist loodust Haanja suusakeskuses ja ela õhust ja armastusest?
28.10.2010 20:36
Mirr
Kultuurielu ei saa juhtida ei poe eest ega külavahelt ega ka foorumist. Paneks õige selle teema lukku, eks näis.
28.10.2010 19:16
hämmingule
miks sa pead vallast kasu saama? tee tööd ja sealt tuleb sinu kasu!
28.10.2010 13:58
Hämming
Vabandust, aga kus on Haanjas või Ruusmäel tänavad? Kõnni veel natuke aega seal tänavatel, kui mõnda inimest näed, anna teada, kui tahad kultuuri ja ideid jagada, mine hommikul kaupluse ette, seal on inimesed ja neil tekib võimalus sulle isiklikult öelda, mida nad tahavad oma kultuurielus muuta.
Olgem ausad, paratamatult on Haanja vald maakoht ja seal EI OLE inimestel AEGA külatänavatel oma uusi riideid demonstreerida. Nii jääbki kodutoimetuste vahel ainsaks kohaks foorum, kus oma mõtteid jagada ja sellest võiks ka linnainimesed, kes on harjund kohvikutes, teatris, tänavatel sõpradega käima, aru saada.
Ja see, kes kirjutas, et ise olete lollid ja olete oma probleemides süüdi, ma vaidleks vastu. Süüdi on ka onupojapoliitika ja rahvaliit, kes on vallavalitsuse eesotsas. Jah, see on väga tore, et Haanjas on suusakeskus, aga palun seletage mulle, kuidas mina, haanja valla elanik olen sellest kasu saanud. Loodi x töökohta, väga tore, tööpuudus on suur ja edasi?
25.10.2010 12:48
jaaah
Kui on koht kuhu nimi alla kirjutada siis ka kirjutan. Aga kui vald on otsustanud, et peab olema selline peldikusein nagu see foorum siin, siis vot ei kirjuta. Sest see pole kontrollitav, kes tegelikult kirjutas. Nii, et nimesid kirjutatakse alla sinna, kus on kindel. Siin võib aga keegi teine ka minu nime märkida ja seepärast ongi see siin peldikusein.
24.10.2010 00:40
Piilu
Oot-oot, hammaste näitamisega alustas too kultuurijuht ise siinsamas, esimeseks pöördumiseks oli kohaliku rahva noomimine. Aga eelarvamusi pole meil mingeid, ootame huviga järgmist sammu.
23.10.2010 14:56
Eestimaa teisest nurgast
Loen tihti teie foorumit ja ka Võrumaa teatajat. Miks seal teie kandis inimesed nii õelad on? On tunne, et kõigil on rusikas kogu aeg taskus valmis kellelegi virutama. Miks olete nii kibestunud ja vaenulikud? Tuli uus kultuurijuht - oodake ära, millised on tema teod, aga teie ei lase tal veel uksest sissegi astuda, juba näitate hambaid(ärge arvake, et olen tema tuttav). Samuti oli inetu lugeda pea suvi läbi Munamäe vaatetorni ümber kemplemist.
Olen teie kandis kah inimestega kohtunud, need küll sellised kurjad ei ole. Ilmselt on kommentaariumides eriti õelad, pahatahtlikud ja arad inimesed.
Mina oma nime ei kirjuta seetõttu, et see teile midagi ei ütle.
Võrumaalased olge sõbralikumad!
21.10.2010 22:17
Totu
Nu-nu!
18.10.2010 20:12
Ivi Rausi
Tere!

Tänud vastuste eest!
Vastuseks hr. Justile: Eks torgin ikka selleks, et külainimesi paremini tundma õppida. Külatänaval vastu tulles poleks Te ju mulle sellist tarkust õpetanud.

Hääd soovides,
Ivi
15.10.2010 23:55
Pipi
Kui on midagi öelda, siis kirjutagem oma sõnumile ausalt nimi alla ja kui on midagi isiklikku öelda kellegi kohta või kellelegi, siis minge selle inimese juurde ja rääkige....
Tundub,et Te ei tunne siinseid inimesi,aga küll tundma saate.Edu
15.10.2010 23:38
Just
Mida sa siin torgid,kui sa ei tunne üldse külainimesigi,selle lalalllaaaga ehk musi musi kalli kalli saame kõik sõpradeks,kuskil mujal kultuuri minna õpetama!
15.10.2010 10:32
Ruusmäelt
Tore, et valda on saabunud uusi algatajaid, kes soovitavad hakata inimestel kultuurselt naeratama ja kallistama.
15.10.2010 00:39
Piilu
No tore, kultuurijuht ongi tööle asunud. Esimene töö niisiis prügikastid üle vaadata.

Kommenteeri

Kood
Uuenda kontrollkoodi