Haanja vald

Vaba elamispind Ruusmäe piirkonnas

Autor: Anneli Luisk
Olen olukorras, kus mulle helistatakse ja soovitakse teada, kas Ruusmäe piirkonnas on inimesi, kes soovivad müüa või rentida oma korterit või talu. Selleks, et inimestele mitte ära öelda, palun teie abi. Kui te teate kedagi, kes soovib müüa või rentida oma korterit või talu, palun andke mulle sellest teada: anneli@rogosi.ee või 505 1547.
Olen valmis selle info ülesse panema koduleheküljele www.rogosi.ee, mille kaudu enamasti minuni jõutakse, et huvilised saaksid pakkujatega otse ühendust võtta. Kuna küsitakse kes, mida ja mis hinnaga, siis seda infot palun ka teilt ehk, mida müüa või rentida soovitakse, millise hinna eest ja telefoninumber. või e-mail.
Tänan juba ette kõiki, kes hoolivad oma kodukohast ja soovivad, et meid siin rohkem oleks.
Autor Tekst
20.03.2014 17:31
Alina Abih
Tahaks väga 1 tuba rendile saaksin 5aprillist sisse kolida,et Õhtu Kooli Septembrist sisse astuda olen mitte pidutseja tlf : 58072274 Kõike head,Alina!
08.03.2014 08:20
Koit
Ostan elamise Rõuge kanti.Huvi korral pakkuda ka vahetsut harjumaal .Kontakt: 56603678
01.11.2013 21:44
katre
Hei August, üks kaunis eesti vanasõna soovitab, et küsija suu pihta pole ilus lüüa.

Ent samas, kui neid saiakese eest andjaid üldse ongi, siis peaks vald või mõni maale-elama-mtü asjal silma peal hoidma ja niisama edasiparseldajad välja sõeluma. Südamerahus võiks soodsalt talupaiga/maalapi saada need, kes valla hingekirja tulevad ja vallas kasvõi hooajaliselt elamas-tegutsemas-kaasa mõtlemas käivad.
29.10.2013 14:34
August
Hei Teie maale kolijad-tulijad ,idee on hea aga soovite maju ja krunte saada võileiva hinna eest.
22.08.2013 09:19
Galinale
Ei, kindlasti pole ükski talu või maja, kus nii talvel kui suvel elada saab, ilma peremeheta. Julgen arvata, et isegi ahervaredel on peremehed olemas. Linnainimesele võib nii tunduda, et tühjaks jäänud kodud on peremeheta, aga tegelikult pole ju ükski neist võluväel maapõhjast välja kerkinud. Nii on vaid muinasjuttudes. Aga vallamajast saab kindlasti teada omanike nimed ja kontaktid.
14.08.2013 15:07
soovitus
http://www.kv.ee/search/?act=search.simple&sitelang=&deal_type=3&county
=15&page_size=25&price_min=0&price_max=&parish
=197&keyword=&price_type=1&city=0&company_id=
Igasuguseid pakkumisi leiab sellelt aadressilt, muidugi juhul kui osta tahetakse, niisama ilma eest ei anna keegi ära.
25.06.2013 12:48
Galina
Kas on vallal arvel selliseid peremeheta talusid, mida võik kasutada aastaringselt elamiseks ja töötamiseks?
tel. nr.+37258913915 või +37256958603
Ette tänades!
18.02.2013 19:13
piipiisii
Kas mõni tööline eeskuju ka näitab?
15.02.2013 11:43
Juri Gotmans
Head Haanjamaa inimesed!

Mitmed omavalitsused on algatanud erinevaid „Tule maale elama” kampaaniaid pakkudes ja meelitades uusi kodanikke erinevate kingituste ja andidega. Põhjus on ikka üks, elanike vähesus omavalitsustes ning soov neid juurde saada.

Haanja vald soovib ilma suuri kampaaniaid algatamata, koostöös meie inimeste ja ettevõtjatega, avada valla kodulehel rubriigi
„TULE KÜLLA!" http://www.haanja.ee/tulekulla/ ,
kus kohalikud elanikud, kes sooviks müüa või rentida talusid ja kortereid, saaksid jätta teateid ning teiselt poolt inimesed, kes sooviksid asuda siia elama, saaksid jätta teated oma soovidest.

Tahaks tänada Anneli Luisku, kes on selle algatuse initsiaator.

Kõikidele huvilistele ütleme TERE TULEMAST HAANJAMAALE !

Juri Gotmans, vallavanem, juri@haanja.ee, tel +372 517 4584
07.02.2013 12:27
Martin
Ka meie perega hakkame kohekohe kolima Lõuna-Eestisse tagasi kuid ei ole veel leidnud korterid või maja mida üüdia endale elamiseks. Kui keegi teab kedagi kes võiks olla huvitatud enda korteri või maja välja üürimisest siis oleks maru tore kui sellest meile infot annaks.

martin.laane@gmail.com
5171164
31.01.2013 15:15
56822825
Soovin aidata teha mtü-d valda.Kes soovib huvitava projekti alla pakkuda maad või hooneid?

56822825
runekool@gmai.com

22.01.2013 18:43
M&M
Soovime osta kodu püsielamiseks Haanja kandis. Oleme noor pere Tallinnast. Meil on oma väike firma, mis võimaldab ümberkorraldustega tuua leiva lauale ka väljaspool linna ja kohalike firmadega koostööd teha ja miks mitte ka loomevallas huvitegevust arendada. Lapsepõlves maal elatud.

Oleme jätnud ümbrikuid maakohtadesse oma detailsema ostusooviga, aga inimesed on skeptilised. Enamik vallad ei vaevu isegi tagasi kirjutama. : ) Otsinud oleme kaks aastat nii maakleritega, kv portaalidest, internetis kuulutanud. : ) Haanjamaal ja Setumaal oleme leidnud mõned kenad eestiaegsed taluhäärberid, aga need on olnud müüdud selleks ajaks, kui meie peale sattusime.

Koht, mida otsime, võiks olla vähemalt hektarilise krundiga ja metsade rüpes; mitte päris lagedal. Majal kõrged laed ja originaalaknad-uksed. Hea, kui küttekehad on korras ja alles vanad põrandalauad ning laeliistud. Maja võib vajada renoveerimist, see pole probleem. Plastakende ja parketiga rikutud maja ei soovi, meie plaan on taastada algupäraselt ja naturaalsete materjalidega. Väga meeldivad ruuduklaaside ja suurte akendega majad. Hinnaklass võiks olla 10-30000 euri, olenevalt olukorrast ja sellest, palju renoveerimisesse panustada tuleb. Võib pakkuda ka kallimaid, kui on nii hästi säilinud ja saab suuremate kulutusteta sees elada ning katus kaela ei kuku. :)

Tean, et igaüks hindab oma kodu ikkagi kallilt ja head asja soodsalt on raske leida, aga palju on neid talukohti, mis lihtsalt seisavad ja lagunevad, selle asemel, et mõistliku raha eest noortele tegusatele inimestele müüa. Nii, et kui kuskil seisab või jääb "üle", andke teada. :)

Jagage sõna, äkki kohtume varsti!

Kirjutada saab: mariann at loomestuudio punkt com
14.01.2013 10:53
maale
Madisele soovitan teha üks tiir Haanjamaal ning jätta oma ostusooviteade bussipeatuste ja kaupluste stendidele.
Meie saime niiviisi imelise maakodu Haanjamaal :)
13.01.2013 14:03
Madis
Tere,

Otsime perega Haanjasse maakodu.
Esialgu suvekoduks hiljem ehk ka põhielukohaks.
Koht ei pea olema ideaalses korras, oskan teha ehitus- ja renoveerimistöid. Maad peaks olema piisavalt, et midagi mulda pista ning tagada küttevaru.
Vanaisa oli võrokas, tõmbab juurte juurde tagasi:)
Ootan pakkumist inimeselt, kes müüb oma maja või vana talukohta Haanja vallas!

Madis Ahman
madis_ahman@hotmail.com
03.01.2013 10:16
Antonina
On pakkuda renoveeritud väike talu-2 ha-ga privaatses kohas,ideaalne suvekoduks kui ka talvel elamiseks.tel.53863112
30.12.2012 00:10
Manni
... kas sul naine, võõras mees?
28.12.2012 14:05
Erkki
Olen pärit suvisest Pärnust ja elanud aastaid nii Tartus, Tartumaal, Tallinnas, Jõgeval kui ka Võrus. Seoses liikuva tööga olen sattunud aastate jooksul peatuma kõikvõimalikes paikades, k.a. Võrumaa alumises otsas. Juba viimased 3 aastat on mulle südamelähedaseks saanud Haanja ümbrus, kus lihtsalt sõitmas, jalutamas ja pildistamas käin. Sealsed veesilmad, kuppelmaastik ja kaunid metsad on nii lummavad, et otsus Haanimaal juured maasse ajada on tehtud. Hetkel otsin sobivat vana ja kasvõi osaliselt säilinud talukompleksi, mida esialgu suvekoduks sättida ja hiljem päriselt maale ära tulla. Seni on jäänud silma kaks võimalikku ja taskukohast varianti, millega lähiajal tutvun :)
12.12.2012 09:07
Anneli
See on nii armas, et aeg on küps. Olen juba mitmel üritusel pakkunud välja idee, et kutsuda inimesi meile kutsega "Tulge külla!", mis ei oleks suunatud ainult nendele inimestele, kes endale külla elamispaika otsivad vaid ka nendele, kes lihtsalt külla tuleksid ja meie tublide tegijate teenuseid naudiksid. Tule Maale projekt on juba käimas ja meie võiksime eristuda, Haanjamaa on ju oma maastikult erinev teistest projektiga liitunud kohtadest. Seetõttu arvan, et me võiksime ka oma asja algatada. Mis on minu arust selle juures veel oluline, et meil ei oleks ühte eestvedajat vaid me koos toimetaksime. Esimene samm, vabade elamispindade ja nende omanike kohta info kogumine ja teistele jagamine on juba käivitunud nüüd võiks ka ilusa postkaardi kujundada, mida jagada ja inimesi meile külla kustuda. See on muidugi üks ideefix, aga äkki läheb käiku.
07.12.2012 18:53
piipiisii
Mina suhtun projekti skeptiliselt. Kindlasti on paljud helistajad nö tühikargajad, kes soovivad lihtsalt odavalt maatükki osta, vaevalt nad korterist huvitatud on. www.kv.ee on olemas ju püüavad lihtsalt nö petta inimesi.
Olgu see vald meil mis ta on (ei räägi inimestega), aga ükski normaalne inimene ei jää kutset ootama, kui soovib kuhugi elama asuda.
07.12.2012 10:42
maale
MIna toetan Maie välja öeldud mõtet! Haanja vald ei tohi jääda passiivseks, kui ümberringi maale elama kutsutakse!!!
PS! olen üks nendest, kes kaalub perega maale (haanja valda) elama asumist. See on unistus, mille täitumist vahel väga tahaks. Otsust on raske teha, kuid kasvõi formaalne reklaamkutse annaks mingi väe, mis näitab, et vald hoolib ja ootab. Pole ju vaja teab mis auhindu selleks välja panna. Parim, mida vald teha saab, on anda signaal, et just siin leiab kodutunde ja et (tagasi)tulijaid südamest oodatakse.
04.12.2012 16:45
Pille
Kui siin juba teema püstitati, siis kirjutan info siiasamasse. Annan hea meelega kasutada/üürile oma 3 toalise ahiküttega korteri Haanjas. Korter on osaliselt remonditud ja osaliselt möbleeritud. Täpsem info tel. 5280662
03.12.2012 11:42
Ene
Üle väga pika aja valla lehele tulles avastasin eest teema, millega olen kokku puutunud viimastel aegadel.
Ka minu käest on küsitud (alles mõni päev tagasi) kas Haanja valda saaks kodu osta!
Ehk peaks tõesti käivitama Tule Haanjamaale projekti!?
02.12.2012 10:01
Maie
Ehk on aeg meilgi oma Tule Maale projekt käima lükata.

Kommenteeri

Kood
Uuenda kontrollkoodi