Haanja vald

koerad riigimaanteel

Autor: jooksja
Tahaks teada mis seadus on maanteedel koertega, minuarust ei tohi küll koerad joosta teedepeal ja takistada liiklejaid, olenematta sellest kuidas inimesed liiguvad. Põhjus miks ma siia selle kirjutan on see, et mina olles Haanjamaal, liikusin jalgsi Haanja vallas, Villa külas Võru - Ruusmäe teepeal ja seal ühe talu juurest jooksis mind haukuma üks koer ja see ei jäänud palju puudu et see koer oleks mind hammustanud, kui ma oleks kas või sammu edasi astunud ja kui ma väheke liigutasin siis urises see koer minu peale. Hea, et oli peremees õuepeal ja kutsus koera ära, muidu olekski sinna seisma jäänd. Minu arust pole see normaalne, et vabalt liikuda ei saa!
Pole just eriti sõbralik ja ei kutsu tagasi sama teed käima.
Kui teha politseisse avaldus, kas sellest midagi muutuks ka või oleks see tegevus mõtetu?!
Autor Tekst
06.06.2010 14:28
sõidukijuht
Koerad koerteks, aga samapalju häirivad maanteel liiklust jooksjad. Miks joostakse Haanjas trenni tehes maanteel, on ju selleks rajad ehitatud? Ja ikka rühmiti ning keset teed isegi. Ka rullsuuskadega sõidavad maanteel, milleks siis rajad tehti?
02.06.2010 14:17
jooksja
To koer ma leidsin jah need eeskirjad ja need ütlevad:
§ 3. Loomapidamise nõuded
(1) Looma on lubatud pidada loomapidajale kuuluvas või tema valduses olevas ehitises või territooriumil, mis peab olema piiratud viisil, et oleks välistatud looma omal tahtel välja pääsemine ja inimestele või teistele loomadele kallaletungimise võimalus.
(7) Looma poolt inimeste ja teiste loomade häirimine, ohustamine või neile kahju tekitamine on keelatud.
Maantee on avalik koht!
§ 4. Loomapidamise nõuded avalikus kohas
(2) Looma tohib viia avalikku kohta jalutusrihmaga või kandmisvahendis, tagades inimeste ja loomade ohutuse. Loomapidaja peab tagama järelevalve käitumise poolest ohtliku koera üle, kes peab avalikus kohas viibimisel kandma suukorvi.
Jah siin on üeldud et koera tohib viia avaliku kohta aga see koer tuli ise ja sellel koeral ei olnud mingit suukorvi!
01.06.2010 00:19
koer
Igas omavalitsuses on vastu võetud koerte ja kasside pidamise eeskiri. Kui sa leidsid siit üles foorumi, siis leiad meie valla kodulehelt ka selle määruse üles.
Aga sinu kirjelduses ma küll midagi vastast ei näe: koer väljus oma territooriumilt ja haukus ning peremees kutsus ta ära. Koer kuulas peremehe sõna, oli järelevalve all. See, et ta haukus ja peaaegu oleks hammustanud- vaevalt küll. See, et sa kardad haukuvat koera on umbes sama suur hirm nagu mina, koer, kardan autosid ja jooksjaid. Sellepärast ma haugun ja lõrisen, et kardan teid. Nii on natuke julgem.

Kommenteeri

Kood
Uuenda kontrollkoodi