Foorum

maale elama mess

Autor: linn
Kas Haanja vald tuleb aprillis toimuvale maale elama messile? Praegu seda messi kodulehelt välja ei loe. Loodan, et vald siiski on esindatud. Tahaks küll üht-teist uurida ja küsida ja suhelda...
Autor Tekst
26.06.2014 13:57
naaber
Ma sain sõnapaarist ,,Tule külla!" aru niiviisi, et esialgu kutsume külla ja kui kellelegi see paikkond meeldib ja ta arvab siin endale rakendust leidvat, võib ka päriselt külla (maale) kolida.
Olen nõus sellega, et uutele tulijatele maaelust suuri illusioone tekitades võtame endale suure vastutuse, võime maal elamisest vale ettekujutuse loomisega hoopis inimestele karuteene teha.
Samas tutvustada oma valda on kindlasti ka vaja. Niisiis, arukust nii üht kui teist loosungit pruukides! Ja vähem nääklemist ning üksteise halvustamist, kriitika on midagi muud.
11.06.2014 15:43
aaro
Äärmustesse kaldumata, tasub ikkagi oma elupaikka tutvustada (mitte segi ajada propageerimise vms.). Nõustun siinkohal Sulev Valneriga (kui temast õigesti aru sain), et tulevikku silmas pidades, on vaja mingil määral teatava rahva arvu säilitamist või veel parem pigem kerget kasvu (tore kui see oleks rohkem noorte arvelt). Piltlikult öeldes: Kui Rõuge nö. pikalt eest ära läheb, siis tänaste poliitiliste trendide jätkumise korral, hakkavad Haanja rahva tänased kasvandikud hoopis Rõuge omi asju ajamas käima (apteek, perearst, kool jt). Mina seda niiväga ei sooviks (muie).

Liiga kinnine ühiskond ei ole ka sellele ühiskonnale endale kasulik, aga see on minu lihtsa inimese arvamus.

Samas tekitab natuke segadust Haanja valla loosung "Tule külla!" ....,et nagu " tulkõ latsõkõsõ ja kaege perrä aga peritses teid nigu ei tahas" või mismoodi sest peaks noor pere Türilt aru saama? Ma ei ole ainuke kellele see fraas mitmeti mõistetav tundub, sest külla tulevad ju külalised, meie huvi aga on sissekirjutusega pered/talud?

Ma julge küll väita, et massilist sisserännet karta vaja ei ole (muie), mõningad põhjused luges juba Tiia Zuppur ülesse oma postituses. Kuigi samas, alles hiljuti oli kusagil lehes/interneeduses artikkel Lõuna-Eesti tühjadest suitsudest valdade kaupa - mu havi mälu ütleb, et omajagu oli noid ka Haanja vallan (tükki kümmekond vähemalt).

Mõtlemisainet on...
04.05.2014 13:28
Sulev Valner
Käisin ka seal messil, kus oli väga palju maaelust huvitatud inimesi üle Eesti, väga hea õhkkond ja tõesti pisut halvas mõttes silmatorkav, et Rõuge ja Misso bokside vahel Haanjat ei kohanud. Oleksime sinna sobinud kenasti. Tiia seletused mitteosalemisest on arusaadavad ja peegeldavad hästi ka seda üldist elanike arvu loomuliku vähenemisega ette leppinud õhustikku, mis meil valla(maja)s praegu on. Isiklikult olen küll pisut teist meelt, kasvõi kooli tuleviku nimel tasuks vast ikka rohkem pingutada koos naabritega, et inimesed just seda kanti heaks elupaigaks oskaks pidada. Nii uued kui juba siin olijad, ilma neid vastandamata.
03.05.2014 08:54
Tiia Zuppur
Head teemapüstitajad!
Mess "Maale elama" on läbi ja Haanja vald seal tõepoolest ei osalenud. Teema tundub aga endiselt aktuaalne ja kuigi hilja, püüan üht-teist selgitada.
Sellel, et Haanja vald messil ei osalenud, on mitu põhjust. Siinkohal ainult mõned neist:
Pärast esimest samateemalist messi eelmisel aastal, sai vallavalitsus kohalikelt elanikelt tagasisidet. Enamasti toetati messil mitteosalemist ning sooviti, et jätkataks oma "Tule külla!" algatusega. Sooviti, et eelkõige pöörataks tähelepanu kohalikele elanikele, soovitati tugevdada kohalikke kogukondi. Tugev kogukond suudab ja tahab vastu võtta ning aidata ka uusi tulijaid. Täpsemalt "Tule külla!" algatusest saab lugeda siinsamas kodulehel, www.haanja.ee/tulekulla.
Messil mitteosalemise põhjuseks oli ka see, et meil ei ole piisavalt pakkuda elamiseks sobivaid maamaju ja vabu töökohti. Ainult hea elu- ja töökeskkonna ning vaba aja veetmise võimaluste tutvustamine ei ole messil osalemiseks piisav.
Haanja vald teeb koostööd "Maale elama" projektimeeskonnaga ning meie noored olid messil, kahjuks mitte küll oma boksiga. Me oleme alati valmis aitama neid, kes soovivad siia tulla. Aga meie inimesed on ka veidi ettevaatlikud ja vajavad aega kohanemiseks. Kui järgmisel aastal tuleb mõne kogukonna poolt soov messil osaleda, osaleme kindlasti. Eelduseks on aga see, et kogukond seda soovib - see on kõigile, nii tulijatele kui olijatele, oluline.

27.04.2014 23:05
salainfo?
to saan aru 'le
Mis sa arvad, miks on vallavalitsuse kodulehele foorumi "osakond" üldse loodud?

See küll ei funktsioneeri eriti hästi, aga põhimõtteliselt oleks õige vastus ikkagi see, et ka vallaametnikud vastaksid oma pädevuses olevatele küsimustele avalikult otse siia foorumisse, mitte ei suunaks mujale (a la kirjutage/helistage otse ametnikule).
27.04.2014 09:38
to saan aru
valla kodulehel on töötajate meilid ja telefoninumbrid olemas, saab ju otse küsida, oma asju tuleb ikka ajada ametnike juures mitte foorumi kaudu
24.04.2014 14:38
Saan aru,
et homme algab mess ja keegi pole siia vastanud. Miks küll? Kena oleks kui keegi ikka leiaks aega!
08.04.2014 17:40
to vaevalt
Vallavanem ei peagi olema valla nimekirjas, seda ei nõuta küll mitte kusagil
26.03.2014 11:45
vaevalt
Meil vallavanem pole isegi oma valla nimekirjas...

Kommenteeri

Kood
Uuenda kontrollkoodi