Haanja vald

oht teel

Autor: murelik kodanik
Uudis delfist: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/article.php?id=31519609
Eile õhtul sai Võrumaal toimunud liiklusõnnetuses vigastada viis noort inimest, kui ebakaine juhi roolitud Audi rullus üle katuse.
6. juunil kella 20.16 ajal toimus liiklusõnnetus Võru maakonnas Haanja vallas Ruusmäe külas Kose – Käbli tee 21. kilomeetril, kus sõiduauto Audi, mida juhtis alkoholijoobes 26-aastane Päärn, sattus kurvis külglibisemisse, paiskus kraavi ja rullus üle katuse, teatas siseministeeriumi korrapidaja.
Sõiduki juht ja kaassõitjad 23-aastane Ele, 18-aastane Taijo, 23-aastane Lainar ning 21-aastane Liivar said esialgselt kergemaid vigastusi ja lubati peale esmaabi kodusele ravile. Sõidukis viibinud isikud ei kasutatud turvavarustust.

Tere! Minu arust on see meie vallas ikka suur probleem et noored (ja ka vanad) istuvad purjuspäi rooli. Nüüd tuli siis laks ära aga kas see neid õpetab ka????

Varemgi samade nimedega seesuguseid probleeme olnud aga siis pole lihtsalt haiglasse vaja olnud minna ja politseid kutsuda. Kas selles suhtes ei saaks midagi ette võtta, et teedel turvalisem liigelda oleks?
Haanjast Võru poole passivad tihtipeale patrullid, aga kui tihti nad Ruusmäe kanti satuvad? Kas poleks võimalik maakonna politseiga kokkuleppeid sõlmida?
Seal ei osatagi enam karta et vahele jäävad. See ongi kõige hullem et nad arvavad et siis võib kui vahele ei jää. Aga meie kes joobes rooli ei istu sõidame ju neid samu teesid mööda.
Kas alles siis hakkavad õppima kui keegi sellise sõidu järel surma saab? Kurb. Millest see tuleneb - vähesest teavitustööst või kodusest kasvatusest? Ei saa lihtsalt aru. Äkki võiks mõelda ka roolijoodikutevastasele kampaaniale?
Mõtteainet on küllaga.
1 2 Järgmine » Leitud: 58 tulemit | Kuvab 1-30 tulemit
Autor Tekst
27.06.2010 00:04
Leesi
Ei, ma ei väida, et see on parem, kuid vähem ohtlikum kindlasti, sest õnnetuse tõenäosus on ju seda väiksem. Kuid teema ei olnudki praegu selles, mis parem või halvem, vaid lihtsalt selles, kas mina võin selle koha pealt sõna võtta.
26.06.2010 00:01
to Leesi
Kas sa väidad, et vähem joogisena rooli istumine on parem ja vähem ohtlik kui rohkem joogisena. Selles teemas peaks hetkel valitsema nulltolerants. Praegu tuleks Päärnu kaitseks öelda, et kas ta arvas, kui ta rooli istus, et ta kraavi sõidab?
On juhuseid, kus kainelt rooli istudes on õnnetusi juhtunud. Nii et see pole küll praegu mingi õigustus, et ta jõi vähem kui praeguses teemas olevad isikud.
Muide, vaatasin foorumi kaugemal olevaid teemasid ning taoline teema on siiski varem ka jutuks tulnud, teema all: kaua võib.
23.06.2010 13:16
Leesi
Usu mind, arenemine on väga kasulik ja just sellega ma iga päev tegelengi. Käin koolis, tööl ja arendan ennast veel igasugustel muudel elualadel. Soovitan teilegi! :D
23.06.2010 10:16
Issanda loomaaed.....
....on ikka kirju küll. Vägev maailmaparandaja meil siin. Irwww, naer mitmeks päevaks garanteeritud. Ausõna, mine arene kuskil !

22.06.2010 16:28
elar
ainar on samasugune joodikust rullnokk.
22.06.2010 12:21
Leesi
To lumemees: :D Esiteks, kas sa tõesti arvad, et mina oma "sõnavõttu" siia kirjutades arvasin, et keegi ei tea minu isa juhtumist. Sellest teab terve ilm. Paraku aga on iga täiskasvanu enda eest ise väljas ja seetõttu pole põhjust, miks mina ei võiks sel teemal sõna võtta. Võib olla on põhjust seda enam, et olen just sellega kokku puutunud ja ise igal võimalikult juhul õigesti käitunud. Kui see on vähegi minu võimuses just nimelt veenan mina mitte rooli istuma, võtan võtmeid ära kui vaja jne. Minu isal muidugi veenmist vaja pole, sest tema pole sellest ajast peale absoluutselt lõhnadega rooli istunud. See oli aastaid tagasi ja tegemist oli tõepoolest väikese joobega, mitte sellisega nagu paljude puhul juttu on. Pealegi ei kihutanud ta ega tekitand liiklusõnnetust. Ütleme ausalt, see oht, mis temaga kaasnes oli imepisike võrreldes praeguse teemas oleva juhtumiga. Mina ei saa kahjuks kõikide inimeste eest vastutada, aga kordan, kui mina olen kohal ja mina suudan midagi ära hoida siis ma seda ka teen. Selle aastatetaguse juhtumi puhul olin mina näiteks Tartus koolis :D Mis Lainarisse puutub, siis kui sa pole veel aru saanud, siis ei olnud Lainar see, kellelt oleks olnud vaja võtmed ära võtta. :D Jään jätkuvalt enda arvamuse juurde, et kõik minu räägitu oli õige ja kes vähegi viitsis seda lugeda, sai mõtteainet (nagu sinagi :D). Muidugi kahetseme me kõik isaga toimunut, aga see ei tähenda, et ma ei võiks elu lõpuni üritada maailma parandada. Ja just selline ma olen...maailmaparandaja...üritan oma panusega anda kõik.
21.06.2010 18:21
liikleja
Omavalitsus saab teha:
1) Määrata igale autojuhile isiklik võtmevalvaja, kes on varustatud alkomeetriga
2) Kehtestada kiirusepiirangud teatud teelõikudel

PS. Pole omavalitsust on omaviletsus
21.06.2010 18:09
Lumemees
To teine erapooletu: Asi ei olegi ju jahumises, ega roolijoodikute siunamises vaid hoopis selles, et mida omavalitsus teha saab :P irw
21.06.2010 13:00
Teine erapooletu
Oleks vist mõttekas see jahumine siin järgi jätta... See ei muuda ju midagi- roolijoodikud ennast vaevalt muudavad. Samas sellest rekkajutust saan täiesti aru, sest need tõesti kihutavad päris tihti. Lihtsalt meie ei saa oma jutuga ju muuta nende inimeste arvamust (ja käitumist), kes siin ennast õigustavad.
18.06.2010 22:53
liikleja
Ise ei julgegi kiiresti sõita, sest siis kipun ikka kurvi lõikama ja ma ei taha mõeldagi, mis siis saab, kui keegi samamoodi kihutades vastu tuleb. Veidi kiirust maha siis jõuab turistide eest eemale põigata. Väiksemal kiirusel on mats kah väiksem
18.06.2010 20:37
Ainarile ja Liivarile
Maantee ongi ka kõigi liiklejate jaoks. Ka turistid ja rekad tohivad teedpidi sõita, hoidke kiirus normaalne, siis pole vaja kraavi sõita. Tean kohe palju-palju juhte, kes pole ka sel teelõigul kraavis käima pidanud.
18.06.2010 12:29
Liivar
jaa isegi pidanud vähemalt 2 korda kraavi pms keerama või sis seisma jääma,et kokkupõrget vältida,kuna mingid vandersellid sõidavad vastassuunas.
18.06.2010 01:44
ainar
olen 10 aastat neid teid seilanud.ainukesed kes muret tekitavad on siin teel vähese sõidukogemusega autojuhid ja suvisel ajal meeletu turistidevoog.kellel looduse nautimiseks rohkem aega kui autorooli keeramiseks et oma sõduv'''ndis p'sida.olen selle aja jooksul pidanud liiga ekstreemseid olukordi 'le elama.olen käinud nn. eurokraavides et kokkup'rget vältida.oleks mul sama pohhui kui teistel(kes rooli keerata ei suvatse) siis oleks juba 6 korda kirstus.olen end ohverdanud meeletutel kordadel.sõidukogemus on pikemalt kui sõiduluba käes.olen sõitnud ralli ja esikolmikus.ja tänu sellele rool peos p'sib.muidu vist oleks teises ilmas.ja kel midagi lisada siis avalikult tuld.sest mul lõi ka nüüd poti keema.kaua ma seda vaka all hoian.et siis lahendus olukorrale????turistidele hoiatavad teemärgised.peaks vähemalt olema igal vingemal kurvil.??? eestis ka laugemad kurvid tähistatud.Meil peaks siinkandis olema igal kurvil.ja suviti need kihutavad rekad neil teedel.krt need võtavad terve tee enda allla.ja siis ma vannun neid pühkimata välikurve kus ma olude sunnil sõitma pean ja seal läheb auto jooksma juba 50km tunnis.keda me süüdistame.tulge ja sõidame.näitan teile reaalsust.see teelõik on ohtlik alates haanjast ruusmäele ja vastupidi.kohalik sõidab 80-90km tunnis ja turist ees vaevalt (isegi mujalt eestist(tln tartu))50km tunnis).pane või tagant selga sest tee keerab ju seda ette nägematta.kes teab pidurdusteekonda sellel kiirusel see teab et tagant otsasõit vältimatu.kel just kogemusest tulenevat reaktsiooni pole ja üritab seda vältida.edu ja tugevat närvi edaspidises liikluses sel lõigul.ja neelakem need olukorrad alla sel lõigul et ma oleks täna jälle ühe nn. rullnokaga kokku sõitnud.vaadakem ka autode numbreid.
17.06.2010 22:34
Lumemees
to Leesi: "Miks peaks olema mul häbi roolijoodikute teemal sõna võtta? Ma saan aru, kui ma ise joogisena sõidaks, siis ilmselt poleks piiksugi teind."
Arvatavasti olin mina ainuke, kes viitsis su hala lugeda. Perekond puutub asjasse nii palju:Purjuspäi autoroolist tabatud Haanja vallavolikogu esimees Rein Peedumäe esitab lahkumisavalduse.

Rahvaliitlase Rein Peedumäe auto peatati Võrumaal Ruusmäel. Võru politsei pressiesindaja Marju Laanesaar kinnitas SLÕhtulehele, et Peedumäe oli alkoholijoobes.

«Tema joove tuvastati indikaatorvahendiga, mis ei määra küll joobe raskusastet,» selgitas ta.
Rein Peedumäe sõnul oli ta tol päeval - pärast asjaajamisi koolis - kodus, pani sauna kütte ja jõi paar õlut. Siis sai ta kõne ning otsustas minna ühe inimesega kohtuma.

«Rumal otsus,» tõdeb Peedumäe nüüd, et võinuks minemata jätta.

Rahvaliidu teabejuhi Agu Uudelepa kinnitusel on Rein Peedumäe Rahvaliidu Võru maakonnaühendusele kinnitanud, et kahetseb juhtunut ja astub Haanja vallavolikogu esimehe kohalt tagasi.

«Sellega on ta näidanud, et mõistab oma käitumise sobimatust ja tahab ning oskab oma tegude eest vastutada,» ütleb Uudelepp. «Rahvaliidu hinnangul on trahv ja ametikoha kaotus piisavad karistused tema eksimuse eest ja omalt poolt ei kavatse erakond midagi enamat ette võtta.»

Politsei alustas Peedumäe suhtes väärteomenetluse liiklusseaduse paragrahvis, mis käsitleb joobes juhtimist ning mille eest võib maksimumkaristusena oodata kuni 18.000-kroonine trahv. http://lounaleht.ee/index.php?page=1&id=1040&type=2 nagu keegi kirjutaja üritas vihjata vist juba.
Kas tema kuulub esimesse või teise kategooriasse? "Eesti riigis on võim rahval, tähendab rahvas peab ka aitama korda luua." Kuidas sina aitasid korda luua????

"Kui inimesel on mingi isiklik vimm, siis tõesti on kahju, kui ei öelda seda otse näkku või siis vähemalt oma nime alt." Mul ei ole isiklikku vimma, aga ma ei mõista lihtsalt, miks sa sõna võtsid, kui ajalehest on KA selline artikkel läbi jooksnud.
Loomulikult on asi tõsine ja tore, et sa sel õhtul Lainari võtmed suutsid ära peita :)
17.06.2010 22:08
Nõus Leesiga
Nii tema pere kui ka me kõik oleme ohus selliste hoolimatute juhtide pärast.
See, kumma teepoole peal rops juhtus, ei oma tähtsust, jalakäijaid võib mõlemal teepeenral liikuda, oleneb kuhu suunda liigutakse. Õnn, et kedagi sel liikvel polnud.
Ja teema algatanud kodanikul on murelikkuseks täiesti põhjust, õhtul ja öösel väljas liikuda on täielik julgustükk. Ühinen selle mõttega, et kodanike turvalisuse tarvis tuleb omavalitsusel midagi ette võtta. Nagu siit foorumist nähtub, ei avalda üldsuse hukkamõist rullnokkadele mingit mõju.
17.06.2010 10:04
drtujh
sellepärast on oluline,et nad siis saaksid sulle tikud ja bensiini tuua et ennast põlema panna.
16.06.2010 19:50
tasemetöid
tegid ema Aime õpilased, mitte Päärn. Päärni tase on pruudiga perve alla sõitmine ja seda juba mitmendat korda. Vahet ei ole, mille tagajärjel ajuollus loksub. Peaasi, et adrenaliin keresse tuleb ja eufoorias edasi elada saab, kuni järgmise perveni. Aga kas kõik sõidud lõpevad nö õnnelikult?
Miks on nii oluline avariilistele, et inimesed kirjutaksid oma nime all? Nad peaksid pigem muretsema oma teo pärast.
15.06.2010 22:11
Leesi
To lumemees: Huvitav, mistõttu küll mina sulle ette jäin. Miks peaks olema mul häbi roolijoodikute teemal sõna võtta? Ma saan aru, kui ma ise joogisena sõidaks, siis ilmselt poleks piiksugi teind. Kas kirjutasin midagi halvasti või valesti- minu arust mitte. Ilmselt ei viitsinud sa isegi läbi lugeda minu "sõnavõttu". Kas riivasin kellegi tundeid- enda arvates on mul üks leebemaid kommentaare üldse. Mis minu perekonda selles kurvis puutub, siis just nimel täpselt selle koha peal, kus auto tee ja kraavivahelist piiri ületas läheb terve mu PEREKOND (meid on üsna palju, eriti kui veel õde lastega kodus on) Ruusmäe poole või Ruusmäelt tagasi, ükskõik kas siis lihtsalt jalutama, poodi, bussi peale, tööle või sõprade juurde. Pole ju eriti naljakas. Kui inimesel on mingi isiklik vimm, siis tõesti on kahju, kui ei öelda seda otse näkku või siis vähemalt oma nime alt.
14.06.2010 22:08
Aga...
... minul on tõeliselt hea meel, et Haanja vald nii turvaline koht elamiseks on. Lappasin siin neid teemasid (esimene oli aastast 2006) ja mulle ei jäänud silma mitte ühtegi, kus mingit õnnetust lahatud oleks. Super tulemus ju.

Samas ei usu ma eluilmaski, et tegelikult kah midagi juhtunud ei ole. Seega... Miks pööratakse sellele õnnetusele nii suurt tähelepanu? Kas ainult seetõttu, et seda delfis kajastati?

Ja ärge tulge ütlema, et vallas varem juhtunud õnnetustes ei ole süüdi olnud joobes juhid või et õnnetustes ei ole olnud kannatajaid.

To Pearu: mungad olid need kõige suuremad joodikud, nendeks ikka ei maksa hakata ;) :P
14.06.2010 09:03
ohoo
No vaata, aga vaata. Poisid tahavad nii rääkida. Tehke endale siis ise mingi portaal, kus sate oma mõtteid rääkida. Suured mehed, jalad p___sest maani, ei oska teha või. Praegu võib teiesuguste mõtteid kaeda ainult youtoubest, eriti "vabal ajal kasuliku tegemisega" tegemist vist ei ole?
14.06.2010 09:01
ohoo
No vaata, aga vaata. Poisid tahavad nii rääkida. Tehke endale siis ise mingi portaal, kus sate oma mõtteid rääkida. Suured mehed, jalad p___sest maani, ei oska teha või. Praegu võib teiesuguste mõtteid kaeda ainult youtoubest, eriti "vabal ajal kasuliku tegemisega" tegemist vist ei ole?
13.06.2010 23:19
:(
:D :D
13.06.2010 22:45
kõrvaltvaataja
Ärge muretsege kodanikud,küll sealt altpoolt täiskasvanumaks saades hakkab üles peksma,pole siin ainult probleem noortega vaid ka täiskasvanutega.Ju nendel inimestel raha on aga mis puudub on südametunnistus!Selge see et see on karistatav ja kõige parem lahendus on sellest ametivõimudele teavitada kui juhtubki et teate,et purjus inimene roolis.Küll sellised siis ära tümitatakse,rahakott neil kaua vastu ei pea ja kui load läinud siis rahu majas ja kui siis ka veel rooli istutakse teatada jälle et roolis istub,küll ükskord isu ära kaob!Muideks mulle endale küll see politsei riik ei istu,aga inimestel endil peab ka ikka väheke mõistust olema.Inimesed ise on ju selle politsei riigi ikkagi loonud!Kõikke toredat kodanikele ja vaadake roolijoodikud ette,et ainult oma vigastamisega piirnete,niikaua pole mul Teie vastu midagi!
13.06.2010 22:43
..............
......................
13.06.2010 19:46
viimasele
vaata ette mees kuidas sa räägid ole ettevaatlik oma sõnadega
13.06.2010 16:15
Hitler
Vähem mürki pritsida, palun!
13.06.2010 10:13
margus
Kahju küll aga midagi pole parata,need ;kangelased; pole oma teo tõsidusest aru saanud. Eestlastel on ütlemine-Küürakat parandab ainult haud.
12.06.2010 22:21
Kethlin
Appi, mis USSE ikka siin meie ümber liigub!

12.06.2010 21:16
to kethlin
ma olengi õnnelik, et need joodikust rullnokad ellu jäid, et järgmine kord nad sinu saaksid alla ajada.
12.06.2010 21:13
PEARU
Ma VABANDAN, enam nii ei tee ja hakkan mungaks.

Kommenteeri

Kood
Uuenda kontrollkoodi