Ajalugu

Rõuge kihelkonna Haanja kroonumõis on moodustatud 1866 aastal saksakeelse nimetusega Hahnhof.

Eesti iseseisvusaastatel on Haanja valla alla kuulunud ka praeguse Rõuge valla idaosa, mis nõukogude aastate algul kandis Koke külanõukogu nime. 1925 aastal oli praeguse valla territooriumil 3 valda, Haanja, Rogosi, Vana-Laitsna ja osa 1937. aastal Haanja vallaga liidetud Saaluse vallast.

Nõukogude okupatsiooniaastatel, 1944 moodustati endise Haanja valla territooriumile 2 valda, Haanja ja Kergatsi, mis hiljem nimetati küla töörahva saadikute nõukogu täitevkomiteedeks. 1954. aastal liideti Kergatsi uuesti Haanja külanõukoguga. Praeguse territooriumi sai Haanja vald pärast Haanja külanõukogu, Ruusmäe külanõukogu ja osa Viitina külanõukogu ühendamist 1960.aastal. Siis viidi ka vallakeskus Plaanile, kus vallamajaks sai endine Plaani 7 klassilise kooli internaadihoone, veel varasemalt kirikupapi elamu.

Valla staatuse sai Haanja külanõukogu uuesti 10. jaanuaril 1991.aastal. Vallakeskus toodi Haanjasse tagasi 1992.aasta augustis, kus nüüd sai vallamajaks endise Munamäe sovhoosi kontorihoone.

VALLAVANEMAD:

Arno Vene  24.01.1991 – 30.04.1992


Jüri Planhof  20.04.1992 – 21.05.1993


Kaljo Poldov  17.05.1993 – 01.11.1993


Juss Torp  01.11.1993 – 10.09.1995


Andi Veski
(abivallavanem vallavanema ülesannetes)  11.09.1995 – 31.12.1995


Juri Gotmans
02.01.1996 –



VOLIKOGU ESIMEHED:

Arno Vene  24.01.1991 - 30.04.1992


Jüri Planhof
 20.04.1992 - 21.05.1993


Kaljo Poldov  17.05.1993 - 25.10.1993


Vahur Zuppur
  26.10.1993 - 31.12.1994


Alvar Vodi  01.01.1995 - 16.04.1996


Uno Kons
 17.04.1996 -22.10. 1996


Urmas Veeroja
  30.10.1996 - 21.10.1999


Vahur Zuppur
 28.10.1999 - 24.10.2002


Rein Peedumäe
 31.10.2002 - 22.10.2009


Silver Näkk  28.10.2009 - 25.10.2013


Aigar Kalk  31.10.2013 -



VALLAVALITSUSE KOOSSEISUD:

Aastast

Liikmete arv

Liikmed

1993

4

vallavanem

abivallavanem

vallasekretär

maakorraldaja

 

1996

5

vallavanem

abivallavanem

vallasekretär

pearaamatupidaja

raamatupidaja

1999

3

vallavanem

abivallavanem

pearaamatupidaja

 

 

2002

5

vallavanem

abivallavanem

pearaamatupidaja

vanemmaakorraldaja

sotsiaaltöötaja

2005

5

vallavanem

abivallavanem

pearaamatupidaja

vanemmaakorraldaja

sotsiaaltöötaja

2009

5

vallavanem

abivallavanem

pearaamatupidaja

vanemmaakorraldaja

sotsiaaltöötaja

2013

5

vallavanem

abivallavanem

pearaamatupidaja

vanemmaakorraldaja

sotsiaaltöö spetsialist